Przejdź do głównej zawartości

O aniołach i stosunkach seksualnych

Czy wiecie, że rabbiego Joshua ben Qorch trapiło jedno, zasadnicze pytanie:
„Czy to możliwe, żeby aniołowie, którzy są płonącym ogniem, mogli odbywać stosunki seksualne tak, by nie poparzyć swoich narzeczonych od wewnątrz?
Po wielu rozmyślaniach zdecydował, że kiedy aniołowie ci spadli z nieba, ich siła i postura zostały zredukowane do siły i postawy śmiertelników, a ich ogień zamienił się w ciało. Chciałbym również odpowiedzieć na to pytanie, ale muszę odwołać się do paru przykładów.
Pismo mówi:

„uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam” /Rdz 1,26/

Zastosowana jest liczba mnoga. Wynikałoby z tego, że człowiek tworzony był w formie czegoś zorganizowanego, nie pojedynczego sprawczego działania.

Przemilczeć Armagedon wskazuje moment stworzenia człowieka:

„Przyglądający się wszystkiemu uważnie Stwórca przywołał Aszerę, która zbliżyła się przed Jego Tron. Zadanie było proste. Ze zgromadzonych członków ludzkiego ciała miała na ołtarzu wiecznych światów stworzyć ponownie człowieka.
Aszera zaczęła łączyć członki i wznosić ciało, budować i lepić człowieka. Mózg, kręgosłup, tchawica, serce i wątroba dały początek temu stworzeniu. Po niedużej chwili powstał mężczyzna obleczony w skórę, mający kości i genitalia. Nie oddychał. Nie mówił. Był bez życia. Lecz stał się piękny. Przypominał dawnych ludzi. I podobał się Panu.
- Stworzony z elementów dawnej ludzkości będziesz mi nowym synem - rzekł Pan.
- Oddajcie mu ziemię we władanie, niech ją posiądzie - rozkazał Pan. I wyrzekł słowo ożywiając nowe stworzenie - Powstań Adamie.
Dało się słyszeć łapiący powietrze oddech, jakby jęk wchodzący w ciało. Tak oto powstał Adam. Pierwszy pan trzeciej ziemi. A tchnienie dał mu Pan i nozdrza ożyły mu, poruszyły palce i drgnęły mięśnie. Oczy ujrzały świat. Adam był gotowy”.

W dalszej części Księgi Rodzaju możemy wyczytać, że „wtedy to Pan ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego człowiek stał się istotą żywą”. /Rdz 2,07/.
A teraz coś w kwestii, która dręczyła rabbiego ben Qorcha „a kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Pana, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały” /Rdz 6 01-02/.

I potem w kolejnym wersie następuje coś ciekawego. Stwórca mówi o tym, że duch jego nie może pozostawać w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną, dla której górną granicę wieku wyznaczono na 120 lat. Musiał więc być moment, w którym ten duch już wcześniej pozostawał w ludziach, a na skutek działań aniołów utrwalał się w ludzkiej duszy, a nowo powstające pokolenia były silne. Wracał więc dawny porządek nieba na ziemi. Należało więc skrócić życie poszczególnych ludzi, aby ich dusze mogły podlegać kolejnym przemianom.

Patrzmy dalej na tekst Pisma „gdy synowie Pana zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły” /Rdz 6,05/.

Mamy więc dwa pewniki. Pierwszy - aniołowie zeszli na ziemię, drugi - byli w stanie stworzyć potomstwo. I pewną konsekwencję - tchnienie człowieka złączyło się z tchnieniem anioła, przedłużając ludziom żywot. Trzeba więc było regulacji, aby okres tego życia skrócić.

I tu wychodziłaby pewna bezmyślność w ukazywaniu Stwórcy. Druga sprawa po co ograniczał życie ludziom? I nie pozwalał na mieszanie tchnień? Skoro się rozmnażali podobieństwo nie mogło być znacznie rozbieżne. Wracamy do fragmentu stworzenia z Rdz 1,26 - na nasz obraz, podobnego nam człowieka stworzono. Więc nie może się człowiek wiele różnić. Czym więc jest cielesność. Na to pytanie również odpowiada książka Przemilczeć Armagedon. Aniołowie nie mają wnętrzności, posiadają inny układ kostny oraz inne funkcję układów nerwowego, krwionośnego itd. Wynikające z tego, że spożywają inne pokarmy oraz poddawani mogę być różnym oddziaływaniom - np. ciśnienia, których mając organy by nie wytrzymali. Człowiek został ewolucyjnie dostosowany do ziemi i warunków tu panujących. Nie jest jednak największym skarbem człowieka ciało, które posiada, lecz rozum.
Wracając do rozdziału VI Księgi Rodzaju należy podkreślić, że Stwórca nie martwi się do końca tym, że aniołowie się rozmnożyli, ale że niegodziwość człowieka jest ogromna.
Osobiście uważam, że ktoś celowo manewrował przy tekście. Ponieważ jest logicznie niespójny. Przywódcy religijni nakazują przyjmować wszystko tak, jak nakazuje interpretacja poszczególnych kościołów i zborów. Nie jest to jednak interpretacja właściwa. W odczuciu moim, jako autora Przemilczeć Armagedon najgorszym dla Stwórcy jest to, że ludzie nie wierzą, dziś nawet nie znają swego Stworzyciela. Wymyślili go na nowo i dla własnych potrzeb. Cierpi z tego powodu mój główny bohater Uziel, który również rozmnożył się z Rachelą, ale ich dziecko nie zdążyło przyjść na świat, na skutek zatrzymania czasu, który zatrzymał wszelkie tchnienie.
Tchnienie jest ważne - Księga Rodzaju 6,17 mówi jasno z „niszczę wszelką istotę pod niebem, w której jest tchnienie życia: wszystko, co istnieje na ziemi, wyginie”. Prościej - aby powstrzymać życie należy zniszczyć tchnienie, które jest przekazywane, jego zatrzymanie powoduje zamknięcie cyklu i brak możliwości napędzania jakichkolwiek ciał. Medycyna mówi, że człowiek żyje bo zachodzą w nim procesy. Zgadza się, ale co podtrzymuje człowieka i daje każdemu stworzeniu wolę do życia?

I jeszcze jedna kwestia, aby nie zamęczyć mojego czytelnika „Było ich wszystkich dwustu. Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgli i związali się wzajemnie przekleństwami” /Księga Henocha 6, 6 - z tzw. Księgi Czuwających/. Księgę tą opisaną przez Henocha od wersetu 6 do 36 nazywa się także księgą grzechu aniołów.
Człowiek, który ma kilka partnerek, korzysta z prostytutki i źle się prowadzi poddany jest grzechowi. Jednak warto zwrócić uwagę na inny zapis Henocha, że owi aniołowie „Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawać z nimi”. /Księga Henocha 7, 1-2 - z tzw. Księgi Czuwających/. Skoro byli tak grzeszni jak nauczają kościoły ludzi, to czemu sobie nie poużywali i nie odeszli? Gdyby nie pozostawili własnego tchnienia w kobietach, Pan nie podjąłby żadnych kroków. Czemu zostali? Czyż próżność im nakazała, a może to był większy sens, o którym bezmyślni do dziś w tych kwestiach i ślepi na zasady ludzie pozostają nadal niemi i głusi? Wiemy, że ich dzieci piły krew. Ich ojcowie również musieli. Brak dostępu do szerwy powodował takie zachowanie. Wówczas - jak pisze Henoch „ziemia poskarżyła się na nieprawnych”.

Wszystko, jak widzicie nie jest takie jednoznaczne. Teraz zależy czy zechcenie przyjąć prawdę wynikającą ze źródeł, czy też nadal pozostaniecie w stanie zaciemnienia? To każdego indywidualna sprawa. Dawno już nie doświadczaliśmy wszyscy Stwórcy, nie mamy pewności i jesteśmy zmęczeni. Nie wiemy czy ma to w ogóle głębszy sens. Nasza pewność czy istnieje wisi na włosku.
Ukrzyżowanie Jezusa z Nazaretu  wobec tego, co zrobiono z nauką i prawem Pana to najlepszy cedr i mira Chaldecji.   
Dla tych z was jednak, którzy chcieliby te niuanse poznać została stworzona książka Przemilczeć Armagedon.
To książka, która pokazuje wiele spraw i zdarzeń, których poznanie wobec zniszczeń źródeł i braku styczności ze Stwórcą jest niemożliwe. Książka umożliwi właściwe odkrycie na nowo aniołów i ludzi, Stwórcy, emocji i dylematów, które wszyscy mamy. Uważnemu i wprawionemu czytelnikowi ten mistyczny świat dostarczy odpowiedzi na temat Biblii.

Aniołowie i ich stosunki seksualne to był rytuał. Dbanie i wierność. Jeżeli kobieta chciałaby miłości musiałaby przespać się i zbliżyć do jednego z nich. Inaczej może powiedzieć, że prawdziwej miłości i żądzy nie przeżyła.
Te kobiety, o których mówi Biblia i Księga Henocha to wiedziały.
Jedną z nich, a tego założę się nie wie nikt, bowiem Beliar nie pojawia się na świecie od 2000 lat była… No właśnie, to już musicie wyczytać z książki. Synem tych dwojga był Asajaf. Powstał ze związku Beliara z kobietą.
Powód ich zniszczenia był błahy, zupełnie. Ludzie zazdrościli im. Dlatego aniołowie musieli ponieść karę.  

Popularne posty z tego bloga

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

O aniołach i stosunkach seksualnych

Joshue ben Qorcha trapiło jedno, zasadnicze pytanie: „Czy to możliwe, żeby aniołowie, którzy są płonącym ogniem, mogli odbywać stosunki seksualne tak, by nie poparzyć swoich narzeczonych od wewnątrz? Po wielu rozmyślaniach zdecydował, że kiedy aniołowie ci spadli z nieba, ich siła i postura zostały zredukowane do siły i postawy śmiertelników, a ich ogień zamienił się w ciało.  Jako autor Pierwszej wojny w niebie: Dziedzictwo i Księgi Aniołów, jestem zobowiązany o tym temacie wspominać, tłumacząc zawiłą historię relacji ludzi i aniołów. Fakty ze „świętych” zapisów 
Pismo mówi: „uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam” /Rdz 1,26/. Zastosowana została liczba mnoga. Wynikałoby z tego, że człowiek tworzony był w formie czegoś zorganizowanego, nie pojedynczego, sprawczego działania.  W dalszej części Księgi Rodzaju możemy wyczytać, że „wtedy to Pan ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego człowiek stał się istotą żywą”. /Rdz 2,07/.   A teraz c…

Prawdziwa twarz satanizmu

Od ponad dziesięciu lat zajmuję się zjawiskiem satanizmu, obserwując to, co dotyczy tego zagadnienia. Na tej podstawie postanowiłem wyjaśnić po krótce, kim według mnie są współcześni sataniści i jakie zjawisko reprezentują.
Trudna klasyfikacja satanizmu
Satanizm nie jest sektą, a dla wielu też nie jest religią. Prof. Jerzy Bralczyk (Uniwersytet Warszawski), tak oto wyjaśnił to pojęcie:
Formalnie mógłby być uznany za odrębną religię, ale... niechętnie użyłbym tu określenia religia, bo to deprecjonowałoby pojęcie religii. Myślę o satanizmie jako o kulcie szatana, nie przypisując mu statusu ani religii, ani sekty.
Pozbawieni statusu sekty i religii, sataniści uchodzą za osoby zajmujące się kultem szatana. Z tym, dla wielu kojarzy się satanizm jako ruch, którego nie można uznać za religię, gdyż to obrażałoby tradycyjne podejście do religii. Na taki schemat, dziesiątki lat pracowała obiegowa opinia o złu, którą zasłaniano niecne czyny człowieka. Musiano jakoś usprawiedliwić to, że człowiek jes…

Energetyczne wampiry – rozpoznawanie, obcowanie, uwolnienie

Energetyczne wampiry, wysysające naszą energię, w rzeczywistości istnieją, są wokół nas i mają się dobrze. Planują godzinami to, co z nami zrobią, a kiedy usiłujemy się „wyzwolić” i wydostać spod ich jarzma, to zaczynają swój okrutny atak, wymierzony w nas. 
Zaczynają „zemstę”, uprzedzając nas wcześniej o tym, a kiedy zbyt gwałtownie im odmówimy, przystępują do ciosu. Porzucają wszystkie swoje sprawy, których nie mają zbyt wiele, na rzecz tego, by dać nam nauczkę. W ich ocenie nie mamy prawa do „porzucenia” ich. Jesteśmy w ich mniemaniu im wiele dłużni. Uważają, że „prawo do zemsty” im się należy. Oddali nam w końcu przysługi, przynieśli drobne prezenty materialne, wyciągnęli rękę w chwili naszej słabości. 


Czatują na stosowny moment, obserwując ludzi, a kiedy się nadarzy okazja, przystępują do natarcia. Ich pomoc jest pozorna i prowadzi do uzależnienia. Więcej wezmą niż dali, ale to zauważymy, orientując się dopiero po pewnym czasie. 
Nie mogąc się pogodzić z „odrzuceniem” dojdą do wnio…

Co złego zrobiła koza?

Zastanawiam się: komu, co złego uczyniła koza (lub kozioł), że przypisano temu zwierzęciu całe zło, nazywając diabłem.  Dosłownie i w przenośni nie rozumiem tego zjawiska, "skozowacienia satanizmu". 
Fascynacja satanizmem też jest dla mnie niezrozumiała u większości ludzi, którzy nie rozumiejąc natury spraw, mówią o tym, jakby służyło to ich własnemu interesowi.  Satanizm kojarzy się większości (nawet wyznawcom) z możliwością "dokopania wrogowi" (stąd stałe pojęcie wroga u pseudosatanistów), z użyciem sił nadnaturalnych. W takim kontekście zastanawia mnie, czemu w kraju, w którym żyje nie jest to nadal doktryna oficjalna? (Zupełnie bez obrazy. W Polsce ludzie lubują się w dowalaniu innym).  Jeśli czytam, że "ktoś ma zapłacić, za to że ja płacę" albo że "umrze, bo mnie nie pokochał", to myślę sobie że doktryna zła ewoluowała w kierunku zmarszczenia.  Wytłumaczeniem zmarszczenia jest zwyrodnienie pięknej formy. Tyle i aż tyle w kwestii znaczenia pojęci…

Lucyferianizm – blask zmienia się w proch

Światli ludzie zrozumieją znaczenie, nadanego temu artykułowi tytułu. Krąg tych osób jest ogromny, od wyznawców judaizmu i chrześcijaństwa, po wykształconych kulturowo i literacko apologetów (obrońców wiary chrześcijańskiej i jej prawd).  Lucyfer, strącony z Nieba, lecąc w kierunku Ziemi (zdobny w kamienie i złoto, lśniący przepychem), spalił się na proch. Zdrada Lucyfera – według mitów, nastąpiła trzeciego dnia stworzenia. Przypomnę, że według Biblii, w tym dniu została stworzona Ziemia, która wydała wszelkie rośliny zielone i drzewa. Strącenie stanowiło karę za wyniosłość, piękno, przezorność i blask. Opis z Izajasza wskazuje na kogoś, kto podbijał narody. 
Stary Testament wspomina o władcy babilońskim (satyra na króla babilońskiego), który runął pośród ziemi. W okresie późniejszym, ten znany fragment Iz 14, zaczęto utożsamiać z kimś potężnym, kogo powalono. To istota, która była równa Stwórcy, obalała królestwa, wyrzucona została z grobu, jak ścierwo. Biblia zapowiada, że złoczyńca z…

Drzewo dające wieczność

Charakterystyka na podstawie starotestamentowego wyobrażenia
Z drzewem spotykamy się w Księdze Rodzaju, przy opisie Ogrodu Eden, który Pan umiejscowił na wschodzie, a następnie umieścił w nim człowieka. Człowiek ten był ulepiony z prochu ziemi, a w jego nozdrza tchnięto życie.
[...] „Na rozkaz Pana wyrosły z gleby wszelkie drzewa mile z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła"[...] (Rdz 2, 9-10). Opowieść o Edenie, drzewie życia, poznania dobra i zła oraz Adamie i Ewie zna wielu ludzi na świecie. Przez jednych traktowana jest jako przypowieść, dla innych stanowi inspirację, a jeszcze inni dopatrują się w niej symboliki, dla spraw, które nigdy nie mogły mieć miejsca. Opowiedzieć początki człowieka, to znaleźć klucz do dziejów tego rodzaju, poznać powód konfliktu pomiędzy człowiekiem, a aniołami oraz w pełni zrozumieć drogę, którą przebyliśmy do tego  świata. Pod tym pozorem istnieje coś większego, źródło wieczności i poznani…

Łodyga przeciwieństw – Kto jest szatanem?

Anton Szandor LaVey napisał nieszkodliwą książkę w wymowie, z zupełnie innym ujęciem niż sądzą ludzie. Jeszcze nie napisałem recenzji Biblii Szatana, choć tę księgę czytałem ogromną ilość razy. Powszechne przekonanie o dziełach jej Autora wynika z niewiedzy oraz błędnie utrwalonego poglądu dotyczącego ludzi. LaVey, ostatni prorok Ziemi, wyjaśnił że kłamstwo było wrogiem wolności, pozbawiając osobistą naturę człowieka wszelkiej zdolności radzenia sobie z życiem. Mówił, że trzeba zniszczyć kłamstwo. I nie chodziło mu o plucie na hostię czy przeklinanie wrogów – to byłoby zbyt proste, tworząc kolejne kłamstwo. Perfidnej manipulacji dokonano, dając ludziom księgi, w których prawa zostały zapisane, a częściowo zmienione. Nie mieli czasu i odwagi dokonać całkowitego zakrycia, okazało się że brak pomysłu nie przeszkodził w tworzeniu zaprzeczeń. Zbudowali na tym kościoły, a ludzkość trzymając w ręku Biblię, wierzy tępo w słowa beznamiętnego, barbarzyńskiego kaznodziei, który nawet resztki tego…