Przejdź do głównej zawartości

Mistrz Zakonu Rogaczy

Aleksander Puszkin, rosyjski poeta i myśliciel, urodził się 6 czerwca 1799 roku. Uznany przez pedagogów za subtelnego młodzieńca, który nie posiadał głębokiego rozumu, a jego zdolności uznano za powierzchowne. Uznany został też za osobę, która nie grzeszy zdolnościami. Jak widać ocena pedagogów, nie zawsze jest prawdziwa, a często nawet błędna. Niech uczą, zamiast zabawiać się w przepowiadaczy intelektu. Nauka dowodzi, nawet współcześnie, że ludzki umysł uczy się znacznie później. System, który kształci pedagogów nie chce, aby ludzie to zrozumieli. Zanim wykształcą polot spycha się ich do łopat, gnieżdżąc w zorganizowanych formach, zwanych zakładami pracy. 
Poeci i osoby wybitne, do których niewątpliwie Puszkin należał nie są na ogół dobrze oceniane, gdyż przewyższają możliwość postrzegania, którą pedagodzy posiadają. Przykład ten dowodzi tego, że w życiu należy robić swoje i nie poddawać się powierzchownej ocenie ludzi. 

Poeta w 1831 roku, po trzech latach starań otrzymał rękę Natalii Gonczarowej, niespełna osiemnastoletniej. Była piękna i zachwycała urodą.
Młoda żona poety uwielbiała zabawy i nie doceniała twórczości literackiej Puszkina. Wyrywając się z rąk zaborczej matki, dopiero rozpoczynała salonowe życie. Przebywała w stolicy, gdzie zyskała wielu adoratorów. Puszkin, pracując jako kancelarzysta, zyskał dzięki staraniom żony, miano Mistrza Zakonu Rogaczy.

O honor żony pojedynkował się z Charlesem D'Anthe's, Francuzem. Ranny w brzuch od kuli, zmarł po dwóch dniach męczarni, 10 lutego 1837 roku, w wieku 38 lat.

Tak się dzieje, kiedy zakochany mężczyzna postanawia zdobyć piękność, a gdy ją posiądzie, nie pilnuje, czym dozwala na samodzielne prowadzanie się kobiety.

Puszkina miłość ta kosztowała życie, a Gonczarową, zapewne kolejne romanse. Bo nawet car chciał ją widzieć na prywatnych spotkaniach, w swoim dworku.

Biedny Puszkin, do końca był zakochany.

Popularne posty z tego bloga

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

O aniołach i stosunkach seksualnych

Joshue ben Qorcha trapiło jedno, zasadnicze pytanie: „Czy to możliwe, żeby aniołowie, którzy są płonącym ogniem, mogli odbywać stosunki seksualne tak, by nie poparzyć swoich narzeczonych od wewnątrz? Po wielu rozmyślaniach zdecydował, że kiedy aniołowie ci spadli z nieba, ich siła i postura zostały zredukowane do siły i postawy śmiertelników, a ich ogień zamienił się w ciało.  Jako autor Pierwszej wojny w niebie: Dziedzictwo i Księgi Aniołów, jestem zobowiązany o tym temacie wspominać, tłumacząc zawiłą historię relacji ludzi i aniołów. Fakty ze „świętych” zapisów 
Pismo mówi: „uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam” /Rdz 1,26/. Zastosowana została liczba mnoga. Wynikałoby z tego, że człowiek tworzony był w formie czegoś zorganizowanego, nie pojedynczego, sprawczego działania.  W dalszej części Księgi Rodzaju możemy wyczytać, że „wtedy to Pan ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego człowiek stał się istotą żywą”. /Rdz 2,07/.   A teraz c…

Prawdziwa twarz satanizmu

Od ponad dziesięciu lat zajmuję się zjawiskiem satanizmu, obserwując to, co dotyczy tego zagadnienia. Na tej podstawie postanowiłem wyjaśnić po krótce, kim według mnie są współcześni sataniści i jakie zjawisko reprezentują.
Trudna klasyfikacja satanizmu
Satanizm nie jest sektą, a dla wielu też nie jest religią. Prof. Jerzy Bralczyk (Uniwersytet Warszawski), tak oto wyjaśnił to pojęcie:
Formalnie mógłby być uznany za odrębną religię, ale... niechętnie użyłbym tu określenia religia, bo to deprecjonowałoby pojęcie religii. Myślę o satanizmie jako o kulcie szatana, nie przypisując mu statusu ani religii, ani sekty.
Pozbawieni statusu sekty i religii, sataniści uchodzą za osoby zajmujące się kultem szatana. Z tym, dla wielu kojarzy się satanizm jako ruch, którego nie można uznać za religię, gdyż to obrażałoby tradycyjne podejście do religii. Na taki schemat, dziesiątki lat pracowała obiegowa opinia o złu, którą zasłaniano niecne czyny człowieka. Musiano jakoś usprawiedliwić to, że człowiek jes…