Przejdź do głównej zawartości

Państwo Islamskie, Koran i przekaz przymierza

Internet jest już nafaszerowany obszerną faktografią, związaną z opisem przebiegu formowania się tzw. Państwa Islamskiego oraz zawiera całą galerią bogatych zdjęć propagandowych. Warto jednak przyjrzeć się temu zjawisku nieco inaczej. Nie interesuje mnie pospolita propaganda, odziana w naukowe ramy poprawności, tworzonej przez tych, którym wydaje się, że wiedzą. Cieszy mnie ich pasja i przeraża zapał. 
Pozwolę sobie, jako autor powieści, tworzący w duchu profetyzmu, scharakteryzować zjawisko na swój sposób. Rozpocznę od cytatu.


Państwo Islamskie, Koran i przekaz przymierza


[…]84 Powiedz:
"Wierzymy w Boga
i w to, co nam zesłał,
i w to, co zostało zesłane
Abrahamowi i Isma'ilowi ,
Izaakowi i Jakubowi,
jak i plemionom;
i w to, co zostało dane Mojżeszowi,
Jezusowi i prorokom
- od ich Pana.
My nie robimy rozróżnienia miedzy żadnym z nich
i jesteśmy Jemu całkowicie poddani."
85 A od tego, kto poszukuje innej religii niż islam,
nie będzie ona przyjęta;
i on w życiu ostatecznym
będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę.
86 Jakże miałby prowadzić Bóg droga prosta ludzi,
którzy odrzucili wiarę,
po tym, jak uwierzyli
i zaświadczyli,
8e Posłaniec - to prawda,
i po tym, jak przyszły do nich jasne dowody?
Bóg nie prowadzi droga prosta
ludzi niesprawiedliwych!
87 Dla nich zapłata będzie:
przekleństwo Boga, aniołów i ludzi,
wszystkich razem.
88 Beda tam wiecznie przebywać;
nie będzie im zmniejszona kara
ani też nie będzie im dana zwłoka.[…]

Al-Imran, Koran

Koran mówi jasno, że nauka proroków została przyjęta, od słowa Abrahama do przymierza Jezusa, przez słowa odnowione przez Mahometa. Zatem religia islamu nie neguje ani Żydów ani chrześcijan, ale napomina do właściwej drogi. Tak też czyni Biblia.

Kolejna przepowiednia zawiodła

Stoję na stanowisku, że Mahomet dopełnił kolejnych słów na drodze człowieka do Stwórcy. Nie ma nienawiści w islamskim Koranie, ale napomnienie, że jak ludzkość będzie zła i podła, spotka ją za to kara.
Nikt nie mówił, że będzie prosto. Dziś islam jest kojarzony z terroryzmem i mordami. Jest to krzywdzące i niesprawiedliwe, wobec tego, co stworzono w VII w. n.e.
Wszyscy, którzy w imię Koranu mordują poszli złą drogą i aniołowie wyprą się ich słów, a oni zostaną ukarani na równi z tymi, którzy przekroczyli prawo, względem słów Mojżesza i Jezusa.
Prawo Stwórcy jest w tym nieubłagane i nie będzie karać za życia, gdyż ludzkość w tym okresie ma prawo kroczyć, wedle własnej drogi i popełniać błędy.
Kara dokona się rękami aniołów, gdy wypełni się czas i dojdzie do Sądu nad ludzkością. Wówczas człowiek zapłaci, wedle uczynków i tego, co uczynił. Nigdy wedle przynależności religijnej, orientacji i światopoglądu. 
Mądrość przekazów różnych ksiąg nie idzie w parze z czynami ludzi. Wszystko za sprawą dążenia do władzy przez rzesze polityków sterowanych przez tych, których niegdyś oświecono.

Zemsta to nie droga

Rozumiem rozgoryczenie tych, co stracili domy i bliskich, w wyniku amerykańskich ataków, choćby w latach 2003 – 2011. Wielu dało się oszukać i wysterować politykom, którzy im sprzyjali, a następnie zdradzili. Terrorystów, zarówno kubańskich czy arabskich często szkolono do walki z reżimem, w okresie tzw. "zimnej wojny". Wówczas byli dobrzy, dziś stali się wrogami. Rozumiem to, ale pismo uczy: „Przekujcie miecze na lemiesze”.
Państwo islamskie nie ma moralnego prawa powoływania się na mądrość Koranu i niszczenia życia, działając w imieniu słów proroka. Tak samo chrześcijanie nie mają prawa mordować w imię BibliiŚmierć nie jest miła Stwórcy, zwłaszcza śmierć niewinnych ludzi. Zemsta jest prawem, ale nie zemsta na człowieku w tych warunkach, bo czasy i losy są nieuczciwe. Zemsta sprawiedliwa, a nie droga lunatyka!


Ludzkość musi zmierzać w kierunku światła, a nie ciemności. Ból trzeba w sobie przegryźć i poszukiwać mądrości. W niej, zjednoczeni ludzie, dokonają wspólnego cudu, czyniąc Ziemię przyjazną i bezpieczną. Okropieństwo i zło sięgają już zenitu, a fałsz przeraża.
Nadejdzie koniec i przyjdą wojska z Eremu, wprowadzać pokój, karząc wojujących ludzi. I padnie ludzkość pod orężem Goga i Magoga, a jej przywódcy zostaną ukarani. Tak zapisano w piśmie. 
Jednak ludzie, wy bądźcie mądrzy, bowiem Stwórca was ukochał i nie zabijajcie. Czyńcie dobro dla siebie i świata. Dzisiejszy świat, poza tym, że rządzony przez złych i podłych, ma wielu wspaniałych ludzi, a życie to dar.
Ciepły oddech, lepszy jest niż widok zleżałych zwłok. A miłość i czułość dają więcej, niż nienawiść. Nie mogąc mieć jednej owcy, zyskaj inne. Nie mogąc iść drogą w lewo, pójdź na ukos. Jedno jest pewne, umrzemy. Nie przyśpieszajmy śmierci. Nie to naszym prawem.


Państwo Islamskie, Koran i przekaz przymierza

Życie na Ziemi to dar, ale i odpowiedzialność dla ludzi. 


Państwo islamskie

Państwo islamskie nie różni się niczym od USA, NATO i Turcji. Nie różni się niczym od polityków, którzy są winni śmierci tysięcy ludzi na całym świecie. 
Trzecia próba zawiodła i ośmieszyła mędrców, proroków, ważąc między Stwórcą.  A jeśli się tworzy w imię Stwórcy, czy pokój i dobro nie powinny stać się wzorem. Ciężarem zła jest ucieczka w wojnę, a mocą dobra możliwość pokory.
Odstąpcie zło, a będzie wam dane w wieczności żyć, pośród światów. Dusze umęczone pragną szczęścia, a ludzkość przebaczenia. Zło nie może zatriumfować, bowiem dobro łączy, a zawiść i niegodziwość jednostek, nie może marszczyć pokory i dobra tłumów. Ofiara Mojżesza, Jezusa i Mahometa staną się marnością, gdy zginiecie wy lub wasi bracia. Każdy z nich uciemiężony kochał ludzkość bezgranicznie.
Abraham i Mojżesz cierpią, gdy czują śmierć zadawaną ręką narodu. To nie droga, a prosta do upadku, której nie chciał Pan. Szema już niech nie rozbrzmiewa. Nikt jej nie usłucha, fałszywy ludzie.
Pomyślcie logicznie. 
Pismo mówi: TU POTRZEBNA JEST MĄDROŚĆ. KTO MA USZY NIECH SŁUCHA, A KTO OCZY NIECH WIDZI! IMIĘ TO BOWIEM CZŁOWIEKA!
Państwa islamskiego nikt nie niszczy, czyniąc ataki i mówiąc o skomplikowaniu procesów i skali problemu. Technologia jest dziś tak zaawansowana, że mysz wam nie ucieknie, a co dopiero ludzie, którzy mają telewizje, łączą się z siecią i budują miasta. 
Nie kłamcie narodom Ziemi, oprawcy Jeremiasza, zaprawdę przez was przymierze Mojżesza straciło już swój znak. I nie minęło tysiąc pokoleń od zniszczenia Kanaanu, przyjdzie wam kres. Zemsta prawem ognia, wiatr was zmiażdży.
Uczynił Pan swym aniołom znak, że mają was wytracić i nic was już nie uratuje. Los wasz przesądzony i nawet Stwórca nie przyjdzie wam z pomocą, gdy czas się wypełni, bowiem owoc Jego gniewu już ujrzał niegodne czyny.

Napomnienie

Państwo islamskie jest potrzebne tym, którzy manipulują ludzkością. Daliście się zapędzić w kozi róg, stając się baranami. Złamaliście słowa swego Proroka, a wasi oprawcy swojego. W jednej rzeczy dał Pan wiele przekazów, a żaden nie dotarł. Daremny był to trud niańczyć ludzkość.
Kto zabija, niech przeklęty będzie po wsze czasy. Kto manipuluje i fałszywie sądzi, stanie w pogardzie. Kto ograbia i nie szanuje człowieczego losu, pójdzie w niwecz. Życie to nic, wobec tego, jak tchnienie żywe, zwane błędnie duszą wieść będzie swój koniec. Pyłem się stanie i to będzie przyczyna.


Miłujcie i czyńcie sprawiedliwość. Zniszczcie swą broń i twórzcie lekarstwa. Nie dajcie zabijać, prawem się otoczcie. Życie nie jest, by je łamać, gdy samo nie zgaśnie. 

Turecki ból

Zorganizować pucz, aby pozbyć się legalnie opozycji. Genialne. Nic tak nie utrwala i nie zwiększa władzy, niż międzynarodowy pokaz. Żywe teatrum, fasadowej troski narodów. Państwo islamskie morduje otwarcie, a demokratyczna władza tworzy precedensy, które pozwalają na dokładny akt, zalegalizowany przed światem. 

Droga to przykra, ludzkość widać zmierza w kierunku końca, bowiem znaki wypełniają się wyraźniej, niż kiedykolwiek. 

Jednak jeszcze nie czas, bo bramy zamknięte, ale przyjdzie moment, że klucze otworzą ludzkości upragnione niebo, zwracając należną chwałę. 

Popularne posty z tego bloga

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Niewolnicy z Ziemi

Każdy człowiek, a może prawie każdy słyszał kiedyś o aniołach. Każde zwierzę słyszało pewnie o człowieku lub jeśli usłyszało, to mogło się zawieść. Niekiedy spotkania z człowiekiem bywają ostatnimi. Nie chcę przez to powiedzieć, że człowiek to szkodnik, ale jakoś tak samo wychodzi. W prosty sposób może zrozumiemy, dlaczego zamknięto Eden. Zwierzęta też nawołują, ale ich głos zbierają ziemskie duchy. Aniołowie nie przeżyliby głosu, który nagromadził się w pokładach ziemi. Ból i cierpienie, wypaczają a przywołane pragnienie spowalnia. Ziemia ocieka krwią. Wiadomo, że anioł przybędzie. Pewnego dnia powróci i wspomoże życie. Pan Eremu przywoła zwątpiałych i przywróci zaburzony ład. 
Jedzący i niszczący wszystko wokół człowiek jest prawdziwym drapieżcą. Można powiedzieć to z dumą, akcentując fakt tego, że gatunek ludzki radzi sobie na Ziemi, dominując nad przyrodą ożywioną, ale nie sposób dostrzec dramatów związanych z działalnością ludzi. Wykańczają sami siebie, stali się sobie „sterowalni…

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Doceniam ludzi, których pasją jest pokonywanie samych siebie

Z dużej perspektywy, moje miasto Mrągowo, wygląda ładnie. Cieszę się, gdy mogę aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu wszystkich tych miejsc, do których udawanie się stanowi swoistą podróż sentymentalną, a także jest pewnego rodzaju ucieczką od codzienności.  Wówczas rozmyślam nad własnymi działaniami oraz tym, co robią też inni, którzy znajdują się w jakiś sposób wokół mnie. Najbliższe otoczenie człowieka, poprzez rozwój informatyzacji, zaczyna zmieniać swoje pojęcie. 
Mieszkamy w pięknych miejscach, nie doceniając krajobrazu kulturowego, który roztacza się wokół nas (krajobraz kulturowy to krajobraz naturalny poddany działaniu człowieka, w ten sposób przekształcony i zaadoptowany). Dzielimy się tymi miejscami z ludźmi, promując własne miejscowości. Wystarczy odrobina chęci, aby nie ślęczeć w domu i mówić "już mi nic nie wyjdzie", tylko ruszyć. Jesteśmy tymi małymi cząstkami, wpływającymi coraz realniej na nasze otoczenie.  Moja znajoma Anna powiedziała mi, że jej się nic nie chce…

Śmierć to śmierć

Na Ziemi ludzie owładnięci pychą, sprawiają sobie trudność. I kroczą w kłamstwie, idąc za włóczęgami, nawet niezdolnymi do życia wśród piasku. Mistycyzm człowieczej religii jest oszukanym faktem uśpionej, zbiorowej amnezji, która samoaktualizuje się, co jakiś czas postępując w rozwoju. Prawda jest pokryta fanta¬styczną osnową, a za nią pozostaje wyłącznie wiedza. Dramat na tym świecie trwa chwilę, zanim umrzesz . Nie odnoszę tego do człowieka, ale do żywych stworzeń, którym dane zostało prawo życia . Śmierć to śmierć, nie istnieją przyzwoite rozwiązania. Humanizm, to polityka śmierci, usprawiedliwiana przez ludzi, głoszących możliwość odbierania życia, wszystkiemu, co nie jest ludzkie, uznając to za przejaw ogólnego dobra i prawa do rozwoju. Pogląd ten każe karać za zabicie człowieka, uznając jego życie za wartość. Czynią tak w imię Stwórcy i Prawa, które ponoć pochodzi z Eremu. Szacunek do życia, to podstawowe z praw. Nigdy człowiek nie zasłuży na wieczność, jeśli nie zastosuje się d…

Istota nakazu dnia szóstego

Beliar zachowania ludzi nie zrozumiał. Miał przed oczyma wizję wojny, która wydarzyła się w jego świecie. Nadal nie wiedział, o co chodziło w tym krwawym sporze. Ludzie chcieli wyeliminować kel el; tak zaczęła się pierwsza wojna w niebie, która toczyła się z człowiekiem, odnosząc różny skutek. Naówczas byli silniejsi, bliżsi nam. Po przegranej, ludzie zostali wygnani z Ogrodów Ojca, tworząc pierwszą cywilizację Szeolu.
Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo

Rdz 1,26 mówi: „A wreszcie rzekł Pan: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi”.  W czasach biblijnych, panowanie nad światem wyobrażano sobie jako władzę, którą mógł sprawować król, w stosunku do danego obszaru oraz mieszkańców. Jego panowanie wiązało się z wprowadzaniem wspólnych norm. Zrozumienie tej części oraz kontekstu fragmentu książki, wymaga przywołania pojęcia „panowania”. Tłumaczenie słownik…

Dzieło praktycznie ukończone

Po przeszło dwóch latach pracy edytorskiej i korektach, udało nam się ukończyć Pierwszą wojnę w niebie: Dziedzictwo, książkę trudną, a jednocześnie zawierającą wiedzę dotyczącą tego, czego nigdy ludzkości nie przekazano w żadnej formie literackiej. Takie jest moje zdanie, jako jej twórcy. Czytelnik może mieć odrębne spojrzenie. Nie jest to książka prosta, nieco kontrowersyjna i na pewno nie powstały nigdy podobne treści – co wpływa na jej oryginalność oraz wyjątkowość. Miejmy nadzieję, że znajdzie się w niej kilka słów, które pozwolą komuś zrozumieć. 


Kilka słów o treści Książka to opowieść o ludzkości i stworzeniu, przedstawiona z perspektywy aniołów, zamieszkujących Erem.  Dzieje rozpoczynają się od momentu zgromadzenia na Wielkim Syjonie. Ludzkość, drugiej Ziemi zawiodła i zwołano obrady, mające przeprowadzić sąd nad ludzkością. Na Ziemię przybywają wodzowie, z odległych krain, aby sądzić człowieka. Rozpoczyna się rzeź, ogarniająca całą planetę. Dochodzi do ponownego aktu stworzenia, …

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne posty z tego bloga

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Energetyczne wampiry – rozpoznawanie, obcowanie, uwolnienie

Energetyczne wampiry, wysysające naszą energię, w rzeczywistości istnieją, są wokół nas i mają się dobrze. Planują godzinami to, co z nami zrobią, a kiedy usiłujemy się „wyzwolić” i wydostać spod ich jarzma, to zaczynają swój okrutny atak, wymierzony w nas. 
Zaczynają „zemstę”, uprzedzając nas wcześniej o tym, a kiedy zbyt gwałtownie im odmówimy, przystępują do ciosu. Porzucają wszystkie swoje sprawy, których nie mają zbyt wiele, na rzecz tego, by dać nam nauczkę. W ich ocenie nie mamy prawa do „porzucenia” ich. Jesteśmy w ich mniemaniu im wiele dłużni. Uważają, że „prawo do zemsty” im się należy. Oddali nam w końcu przysługi, przynieśli drobne prezenty materialne, wyciągnęli rękę w chwili naszej słabości. 


Czatują na stosowny moment, obserwując ludzi, a kiedy się nadarzy okazja, przystępują do natarcia. Ich pomoc jest pozorna i prowadzi do uzależnienia. Więcej wezmą niż dali, ale to zauważymy, orientując się dopiero po pewnym czasie. 
Nie mogąc się pogodzić z „odrzuceniem” dojdą do wnio…

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Jarosław Dumanowski, Hrabiowie na Lubrańcu. Dzieje fortuny magnackiej

Praca Dumanowskiego przedstawia dzieje rodu Dąmbskich, tytułowych hrabiów na Lubrańcu - jak określali siebie poszczególni członkowie rodziny aspirujący do najwyższych zaszczytów, biorący udział w schedzie po przodkach. Relacja, którą opisał Autor stanowi okazję i pretekst do przedstawienia mechanizmów awansu majątkowego i społecznego w cza­sach nowożytnych wśród całej szlachty polskiej. Już tytuł w wnioskowaniu metodologicznym sygnalizuje czytelnikowi zastosowanie metody komparatywnej w analizie historycznej i zwraca uwagę ingardnerowska dwupłaszczyznowość w jej kompozycji czy też swoisty dychtomizm w ujęciu Ericha Fromma, której temat kryje podwójne znaczenie. Pierwsze skupia uwagę na Lubrańcu, drugie na całej szlachcie polskiej. Środkiem do tego jest monogra­ficzny charakter powieści - tak Autor określił własną pracę, który służy dużej syntezie i rozważaniu nad całością procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących wśród warstwy „narodu szlacheckiego". Skonstruowana w ten sposób…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Miłość w trudnych czasach socjalizmu

Nieważne, gdzie się znajdziemy. I nieważne, jak mocno życie nas doświadczy. Liczy się to, czy w danym momencie umiemy się na tyle zachować, aby nie trwać samemu. Rodzina stanowi najwyższe dobro i posłannictwo każdego człowieka.


Oceniać pozornie można zawsze, ludzkie czyny, wybory i dokonania. Człowiek jest nauczony czekania na właściwy moment. Wierzymy, uparci i niezłomni, że nasze światełko się zapali. Wtedy ma być tylko lepiej, dla nas, najbliższych oraz wszystkiego, co kochamy. Łatwo jesteśmy w stanie ocenić za i przeciw oraz zrozumieć swoje posłannictwo. To, że czasem odstępujemy od tego, co jest dobre, nie oznacza wcale, że tak akurat chcemy. Po prostu czasem najwyższym dobrem jest rodzina i jej przyszły los.

Po wojnie

Osłabienie przyszło zaraz po wojnie. Wiele osób dostało się już w jej trakcie do niewoli i potraciło swe dobra, a nawet bezcenne życie. Po Teheranie, Jałcie i Poczdamie, przyszedł czas na realizacje Polski w realiach, które znamy po 1945 roku; Polski Ludowej, która mu…