Przejdź do głównej zawartości

W Polsce mówią o winie Tuska? Analiza polityki obecnych władz daje jasne przekonanie, że za sprzedaż kraju odpowiedzialny jest ruch tworzony przez dwóch braci Kaczyńskich

O Tusku odważnie wypowiedziała się swego czasu Maria Sokołowska. Młoda kobieta, dość ciekawej urody, szczycąca się udziałem we mszach świętych, choć inteligentna, wrażliwa i mądra, a w pewnych obszarach jeszcze zbyt mało wiedząca.


W Polsce mówią o winie Tuska? Analiza polityki obecnych władz daje jasne przekonanie, że za sprzedaż kraju odpowiedzialny jest ruch tworzony przez dwóch braci KaczyńskichSzkoda, że jej nauczycielem jest dr Tadeusz Rydzyk, z zawodu ksiądz, który oszukuje ludzi w kwestiach związanych z tzw. Słowem Bożym i jego powiązaniem z Biblią, w czym cały Kościół Katolicki dopuszcza się jawnego kłamstwa, za co już wkrótce otrzyma podziękowania ze strony swych stróżów w aureolkach. To tak na marginesie, możecie się pośmiać, ale Stwórca tego nie daruje.


W Polsce mówią o winie Tuska? Analiza polityki obecnych władz daje jasne przekonanie, że za sprzedaż kraju odpowiedzialny jest ruch tworzony przez dwóch braci Kaczyńskich


Szczęściem dziewczyny było to, że Tusk, jako wytrawny polityk nie skorzystał z art. 212 par. 2, co dałoby mu ogromne odszkodowanie od opiekunów prawnych Marysi, wówczas niepełnoletniej. Z drugiej strony mógłby nic nie wygrać, bo wszystko zależy od przemożnego Sądu. W Polsce sądy wiadomo jakie są i tu podzielam opinię PiS. Sądy polskie stanowią wzór tego, jaki sąd być nie powinien, stając się pogardą dla takich mędrców jak Izajasz. Biblia jasno mówi o  wyrodnych sądach.
Rozważając sytuację trzeba przyznać, że Tusk znalazł się w impasie. Marysia Sokołowska okazała się nie tylko odważna, ale i piekielnie inteligentna. Załatwiła w kilku słowach system, wiedząc że potrzebne są takie zdania, jak jej aby przeważyło. I co się stało? Pis wygrał wybory. Dlatego dr T. Rydzyk zainteresował się dziewczyną, gdyż to złoto na polskiej ziemi, odpowiednio wyuczone może zakiełkować dla niego. Szkoda tak wielkiego potencjału, ale widać, że Maria Sokołowska będzie wiernym uczniem lub mocarzem Wallenroda.

W Polsce mówią o winie Tuska? Analiza polityki obecnych władz daje jasne przekonanie, że za sprzedaż kraju odpowiedzialny jest ruch tworzony przez dwóch braci Kaczyńskich


Kaczyński powinien jej podziękować

Prezes Jarosław Kaczyński winien Marii Sokołowskiej cholernie dziękować, bo łamiąc system dała mu wiele głosów, a ośmieszając Tuska rozzuchwaliła lud do atakowania dotąd nieposkromionego przywódcę (tak działa motłoch i doskonale Kaczyński to rozumie). Tusk uszedł za Odrę, gdyż wiedział że przegrana jest pewna. Władzę zyskał człowiek małostkowy i zawistny, który w mojej ocenie zazdrościł Donaldowi Tuskowi i Ewie Kopacz umiejętności. Dziś ma swoją posadę i broni jej ile wlezie. To jest żałosne, bo to znak, że Grzegorz Schetyna, bo o nim mowa, zadowala się pensją posła i podziałką z puli partyjnej. Żenujące i jednocześnie nie wróży dobrze na przyszłość partii PO. Za to zyska Ryszard Petru, który ma odwagę, poziom i wyrasta na polityka dużego formatu. Drugie skrzypce będzie grał Adrian Zandberg i wierzę, że w przyszłości ma szansę wejść do rządu, o ile wcześniej się nie wytraci na jakiś niepotrzebnych potyczkach z Petru. Trzecią siłą, o ile Mateusz Kijowski jest na to gotowy, która wróci Polakom siłę będzie Komitet Obrony Demokracji. W Polsce potrzebna jest polityka lewicowa z nowoczesną wizją gospodarki. I KOD może wrócić nam łączność z dawną Polską i jej historią. Polacy muszą obudzić się ze snu chochoła, na który zapadła Polska, bo Kaczyński wypuści z rąk złoty róg. Wyspiański pisał o „chamie, który miał złoty róg”, ja w takie okowy nie chcę wrzucać Kaczyńskiego, ale niewiele mu już brakuje.


W Polsce mówią o winie Tuska? Analiza polityki obecnych władz daje jasne przekonanie, że za sprzedaż kraju odpowiedzialny jest ruch tworzony przez dwóch braci Kaczyńskich


W Chinach model się sprawdza, Polska źle zrobiła z transformacją ustrojową, a całą winę ponoszą: Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Anna Walentynowicz, Antoni Macierewicz i inni.
W boju, na właściwym miejscu byli: Lech Wałęsa, Donald Tusk gen. Wojciech Jaruzelski, gen. Czesław Kiszczak,  prof. Bronisław Geremek, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, Jacek Kuroń i inni.
Kto winny?
I jeżeli dziś mówi się o tym, że to Tusk jest winny, to jest hasło-slogan mające odwrócić winę od prawdziwych sprawców. Poza tym przypisywanie sobie wysokiej pozycji w procesach demokratycznych, zmierzających do obalenia komuny przez Kaczyńskich jest nie tylko śmieszne, ale i nierealne. Tym, co w to wierzą należy się darmowy turnus na koszt państwa w zakładzie lecznictwa.
Po pierwsze: Kaczyńscy ani Wałęsa ani nikt inny nie przeprowadziłby zmian ustrojowych, bez wsparcia gen. Wojciecha Jaruzelskiego i Kiszczaka.
Po drugie: Lech Wałęsa godził się na działanie w takim zakresie, jak wymagała tego nowoczesna i elastyczna formuła Polski. Znaleźli się wokół niego jednak ludzie, którzy zmarnotrawili szansę, doprowadzając do rozgrabienia narodowego dobra. Dziś chwalą się, że to oni obalili socjalizm i precz z komuną. Sami się przyznają do bezmyślnego zniszczenia dorobku ostatnich 50-ciu lat. Zastanawiające jest także to, że wręcz legitymizują to, wprowadzając w obieg opinii publicznej tezę prof. Glińskiego, ministra kultury, że wówczas Polski nie było. Zatem wszelkie działania, łącznie ze zniszczeniem majątku krajowego było zasadne.

Tusk starał się budować

Nie jestem jego sympatykiem, ale przynajmniej wiem że z nim mógłbym rozmawiać, bo on jest politykiem otwartym na debatę, wypicie wódki i rozmowę na każdy temat. I cholernie ciężko mi się pisze pozytywnie o Tusku, ale nie mam wyboru, bo zamierzam być obiektywny. Ma, jak każdy wady, ale kto ich nie ma. Tusk reprezentował zupełnie inny poziom sprawowania władzy, ale również miał przy swoim boku hieny, które korzystając ze stanowiska wszystko niszczą. Tak jest w każdym systemie, społeczności itd. Po prostu ci politycy, wiedząc że państwo to fasada, brali co mogli. Kaczyński i jego ekipa mówią, że działają inaczej. Pokazują to ostatnie wydatki Kancelarii Premiera, wypowiedzi ministra Morawieckiego juniora, itd. Hipozgrzyt powoli zaczyna skrzypieć. Wkrótce powietrze ujdzie wentylem i po pigwie (I wcale nie szukam nowych określeń dla Prezesa, pigwa to pigwa).


W Polsce mówią o winie Tuska? Analiza polityki obecnych władz daje jasne przekonanie, że za sprzedaż kraju odpowiedzialny jest ruch tworzony przez dwóch braci Kaczyńskich


Polska fasadowa

Polska jest w stanie fasadowości, gdyż niszcząc ostatnich pięćdziesiąt lat historii PRL-u, wyzbyła się własności, na niekorzyść narodu, który na to zapracował. Jeżeli tego nie zrozumiemy i nie naprawimy, Państwo Polskie będzie rozwijało się niekorzystnie, we wrogich stosunkach ze Wschodem, skłócone z Zachodem, jako wasalski piesek Ameryki. Wujek Sam ma własne problemy i nie pomoże Polsce, gdyż Polska jest słabym i nijakim sojusznikiem. Nie mamy nawet wiz. Tylko kraj, z którym się liczą może coś otrzymać.
Jarosław Kaczyński powinien wziąć do serca sobie to, co szanowny jego ulubieniec, Donald Tusk powiedział, że po sześćdziesiątce nie ma co zbyt daleko wybiegać w przyszłość.
Tusk się wyuczył, podszkolił i jest jednym z lepszych polskich polityków obecnej doby. Brak współpracy z Tuskiem w Brukseli, to taki sam mechanizm, który pchnął do braku współpracy z Rosją.
Polaków spotkała za to emigracja oraz brak pracy i rozwoju państwa. Za to odpowiedzialny jest Kaczyński i jego brat. Dziś chwali się, że jego brat rządził, tak, planując to, co ma obecnie Polska.

Ruskie to swołocz – szerzą antyrosyjskie nastroje

I oglądam opracowane przez jakiegoś dziennikarza – debila materiały, w których powstaniec warszawski mówi: walczyłem, żeby Rosja nie weszła do Warszawy, bo Ruskie to swołocz? SIC!
I aż kurwa mnie zatyka. Przecież i tak szedł front, Rosjanie by weszli do Warszawy. Front się zatrzymał na Wiśle, kiedy wybuchło powstanie. Skoro Polacy chcieli traktować sojuszniczy ZSRR niepoważnie, to ten pozwolił Niemcom na ostatnie tłuczenie Polaczków. Uważam Powstanie Warszawskie za źle zorganizowane, niepotrzebne i bez pomysłu. Powinna być współpraca na linii Front Wschodni – Warszawa, a nie Londyn-Warszawa.
Prowokowali, a potem dziwili się działaniom Rosjan. Ja się nie dziwie.
Rosja nie musiała starać się o tzw. ziemie odzyskane i Śląsk, a Kresy Wschodnie straciliśmy, bo tam były ziemie LITWINÓW, UKRAIŃCÓW I BIAŁORUSINÓW. Co miano z nimi zrobić? Ukraińcy cieli Polaków na Wołyniu bo bali się polskiej ekspansji, której echa pobrzmiewają do dziś dnia. I historyk Antoni Macierewicz ma czelność powiedzieć jako minister obrony narodowej, że Rosja inspirowała do rzezi na Wołyniu. Chłopie tam działały ukraińskie grupy, które mordowały Rosjan na masę. Poczytaj sobie lepiej zanim takie bzdety będziesz opowiadał. Mówię to do historyka, nie do ministra.
Przykre, bo co powiedzieć Litwinom, Ukraińcom i Białorusinom? Może do gazu? Albo na Sybir bo się Polakom marzą Wasze ziemię?
Komuniści w tym względzie dokonali rzeczy wielkich, bo potrafili to zażegnać i zagwarantowali Polsce ziemię dodatkową. A co zrobił Zachód w tym czasie?


Tyle, na konkluzjach koniec. 
Jeśli zaczniemy prowadzić handel ze wschodnimi sąsiadami zyskamy. Bo liczą się ludzie. I to nie wina Tuska, ale zyskamy gdy Tusk zadziała w Brukseli, a Kaczyńskie w Rosji. Ach! No tak, jest impas. Jakie to przykre. Polacy chyba znów przegrali. Brawo narodzie! Głosujcie dalej! Jest zabawnie i można się pośmiać, bo Polak przysłowie sobie nowe kupi… dalej odsyłam do Pieśni V Jana Kochanowskiego. 


W Polsce mówią o winie Tuska? Analiza polityki obecnych władz daje jasne przekonanie, że za sprzedaż kraju odpowiedzialny jest ruch tworzony przez dwóch braci Kaczyńskich


Źródło ilustracji: Internet 

Popularne posty z tego bloga

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Niewolnicy z Ziemi

Każdy człowiek, a może prawie każdy słyszał kiedyś o aniołach. Każde zwierzę słyszało pewnie o człowieku lub jeśli usłyszało, to mogło się zawieść. Niekiedy spotkania z człowiekiem bywają ostatnimi. Nie chcę przez to powiedzieć, że człowiek to szkodnik, ale jakoś tak samo wychodzi. W prosty sposób może zrozumiemy, dlaczego zamknięto Eden. Zwierzęta też nawołują, ale ich głos zbierają ziemskie duchy. Aniołowie nie przeżyliby głosu, który nagromadził się w pokładach ziemi. Ból i cierpienie, wypaczają a przywołane pragnienie spowalnia. Ziemia ocieka krwią. Wiadomo, że anioł przybędzie. Pewnego dnia powróci i wspomoże życie. Pan Eremu przywoła zwątpiałych i przywróci zaburzony ład. 
Jedzący i niszczący wszystko wokół człowiek jest prawdziwym drapieżcą. Można powiedzieć to z dumą, akcentując fakt tego, że gatunek ludzki radzi sobie na Ziemi, dominując nad przyrodą ożywioną, ale nie sposób dostrzec dramatów związanych z działalnością ludzi. Wykańczają sami siebie, stali się sobie „sterowalni…

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Doceniam ludzi, których pasją jest pokonywanie samych siebie

Z dużej perspektywy, moje miasto Mrągowo, wygląda ładnie. Cieszę się, gdy mogę aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu wszystkich tych miejsc, do których udawanie się stanowi swoistą podróż sentymentalną, a także jest pewnego rodzaju ucieczką od codzienności.  Wówczas rozmyślam nad własnymi działaniami oraz tym, co robią też inni, którzy znajdują się w jakiś sposób wokół mnie. Najbliższe otoczenie człowieka, poprzez rozwój informatyzacji, zaczyna zmieniać swoje pojęcie. 
Mieszkamy w pięknych miejscach, nie doceniając krajobrazu kulturowego, który roztacza się wokół nas (krajobraz kulturowy to krajobraz naturalny poddany działaniu człowieka, w ten sposób przekształcony i zaadoptowany). Dzielimy się tymi miejscami z ludźmi, promując własne miejscowości. Wystarczy odrobina chęci, aby nie ślęczeć w domu i mówić "już mi nic nie wyjdzie", tylko ruszyć. Jesteśmy tymi małymi cząstkami, wpływającymi coraz realniej na nasze otoczenie.  Moja znajoma Anna powiedziała mi, że jej się nic nie chce…

Śmierć to śmierć

Na Ziemi ludzie owładnięci pychą, sprawiają sobie trudność. I kroczą w kłamstwie, idąc za włóczęgami, nawet niezdolnymi do życia wśród piasku. Mistycyzm człowieczej religii jest oszukanym faktem uśpionej, zbiorowej amnezji, która samoaktualizuje się, co jakiś czas postępując w rozwoju. Prawda jest pokryta fanta¬styczną osnową, a za nią pozostaje wyłącznie wiedza. Dramat na tym świecie trwa chwilę, zanim umrzesz . Nie odnoszę tego do człowieka, ale do żywych stworzeń, którym dane zostało prawo życia . Śmierć to śmierć, nie istnieją przyzwoite rozwiązania. Humanizm, to polityka śmierci, usprawiedliwiana przez ludzi, głoszących możliwość odbierania życia, wszystkiemu, co nie jest ludzkie, uznając to za przejaw ogólnego dobra i prawa do rozwoju. Pogląd ten każe karać za zabicie człowieka, uznając jego życie za wartość. Czynią tak w imię Stwórcy i Prawa, które ponoć pochodzi z Eremu. Szacunek do życia, to podstawowe z praw. Nigdy człowiek nie zasłuży na wieczność, jeśli nie zastosuje się d…

Istota nakazu dnia szóstego

Beliar zachowania ludzi nie zrozumiał. Miał przed oczyma wizję wojny, która wydarzyła się w jego świecie. Nadal nie wiedział, o co chodziło w tym krwawym sporze. Ludzie chcieli wyeliminować kel el; tak zaczęła się pierwsza wojna w niebie, która toczyła się z człowiekiem, odnosząc różny skutek. Naówczas byli silniejsi, bliżsi nam. Po przegranej, ludzie zostali wygnani z Ogrodów Ojca, tworząc pierwszą cywilizację Szeolu.
Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo

Rdz 1,26 mówi: „A wreszcie rzekł Pan: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi”.  W czasach biblijnych, panowanie nad światem wyobrażano sobie jako władzę, którą mógł sprawować król, w stosunku do danego obszaru oraz mieszkańców. Jego panowanie wiązało się z wprowadzaniem wspólnych norm. Zrozumienie tej części oraz kontekstu fragmentu książki, wymaga przywołania pojęcia „panowania”. Tłumaczenie słownik…

Dzieło praktycznie ukończone

Po przeszło dwóch latach pracy edytorskiej i korektach, udało nam się ukończyć Pierwszą wojnę w niebie: Dziedzictwo, książkę trudną, a jednocześnie zawierającą wiedzę dotyczącą tego, czego nigdy ludzkości nie przekazano w żadnej formie literackiej. Takie jest moje zdanie, jako jej twórcy. Czytelnik może mieć odrębne spojrzenie. Nie jest to książka prosta, nieco kontrowersyjna i na pewno nie powstały nigdy podobne treści – co wpływa na jej oryginalność oraz wyjątkowość. Miejmy nadzieję, że znajdzie się w niej kilka słów, które pozwolą komuś zrozumieć. 


Kilka słów o treści Książka to opowieść o ludzkości i stworzeniu, przedstawiona z perspektywy aniołów, zamieszkujących Erem.  Dzieje rozpoczynają się od momentu zgromadzenia na Wielkim Syjonie. Ludzkość, drugiej Ziemi zawiodła i zwołano obrady, mające przeprowadzić sąd nad ludzkością. Na Ziemię przybywają wodzowie, z odległych krain, aby sądzić człowieka. Rozpoczyna się rzeź, ogarniająca całą planetę. Dochodzi do ponownego aktu stworzenia, …

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne posty z tego bloga

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Energetyczne wampiry – rozpoznawanie, obcowanie, uwolnienie

Energetyczne wampiry, wysysające naszą energię, w rzeczywistości istnieją, są wokół nas i mają się dobrze. Planują godzinami to, co z nami zrobią, a kiedy usiłujemy się „wyzwolić” i wydostać spod ich jarzma, to zaczynają swój okrutny atak, wymierzony w nas. 
Zaczynają „zemstę”, uprzedzając nas wcześniej o tym, a kiedy zbyt gwałtownie im odmówimy, przystępują do ciosu. Porzucają wszystkie swoje sprawy, których nie mają zbyt wiele, na rzecz tego, by dać nam nauczkę. W ich ocenie nie mamy prawa do „porzucenia” ich. Jesteśmy w ich mniemaniu im wiele dłużni. Uważają, że „prawo do zemsty” im się należy. Oddali nam w końcu przysługi, przynieśli drobne prezenty materialne, wyciągnęli rękę w chwili naszej słabości. 


Czatują na stosowny moment, obserwując ludzi, a kiedy się nadarzy okazja, przystępują do natarcia. Ich pomoc jest pozorna i prowadzi do uzależnienia. Więcej wezmą niż dali, ale to zauważymy, orientując się dopiero po pewnym czasie. 
Nie mogąc się pogodzić z „odrzuceniem” dojdą do wnio…

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Jarosław Dumanowski, Hrabiowie na Lubrańcu. Dzieje fortuny magnackiej

Praca Dumanowskiego przedstawia dzieje rodu Dąmbskich, tytułowych hrabiów na Lubrańcu - jak określali siebie poszczególni członkowie rodziny aspirujący do najwyższych zaszczytów, biorący udział w schedzie po przodkach. Relacja, którą opisał Autor stanowi okazję i pretekst do przedstawienia mechanizmów awansu majątkowego i społecznego w cza­sach nowożytnych wśród całej szlachty polskiej. Już tytuł w wnioskowaniu metodologicznym sygnalizuje czytelnikowi zastosowanie metody komparatywnej w analizie historycznej i zwraca uwagę ingardnerowska dwupłaszczyznowość w jej kompozycji czy też swoisty dychtomizm w ujęciu Ericha Fromma, której temat kryje podwójne znaczenie. Pierwsze skupia uwagę na Lubrańcu, drugie na całej szlachcie polskiej. Środkiem do tego jest monogra­ficzny charakter powieści - tak Autor określił własną pracę, który służy dużej syntezie i rozważaniu nad całością procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących wśród warstwy „narodu szlacheckiego". Skonstruowana w ten sposób…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Miłość w trudnych czasach socjalizmu

Nieważne, gdzie się znajdziemy. I nieważne, jak mocno życie nas doświadczy. Liczy się to, czy w danym momencie umiemy się na tyle zachować, aby nie trwać samemu. Rodzina stanowi najwyższe dobro i posłannictwo każdego człowieka.


Oceniać pozornie można zawsze, ludzkie czyny, wybory i dokonania. Człowiek jest nauczony czekania na właściwy moment. Wierzymy, uparci i niezłomni, że nasze światełko się zapali. Wtedy ma być tylko lepiej, dla nas, najbliższych oraz wszystkiego, co kochamy. Łatwo jesteśmy w stanie ocenić za i przeciw oraz zrozumieć swoje posłannictwo. To, że czasem odstępujemy od tego, co jest dobre, nie oznacza wcale, że tak akurat chcemy. Po prostu czasem najwyższym dobrem jest rodzina i jej przyszły los.

Po wojnie

Osłabienie przyszło zaraz po wojnie. Wiele osób dostało się już w jej trakcie do niewoli i potraciło swe dobra, a nawet bezcenne życie. Po Teheranie, Jałcie i Poczdamie, przyszedł czas na realizacje Polski w realiach, które znamy po 1945 roku; Polski Ludowej, która mu…