Przejdź do głównej zawartości

Stwórcę złamano, pozbawiając tytułu "Ojciec"

Ludzie. Nie znamy ich i nie rozumiemy powodów, dla których zachowują się tak, czy inaczej. 
Jedno jest pewno, są piękni, przewrotni, zakłamani, słabi, marni, a pozbawieni otoczki pieniądza i "niemej pozycji", uzyskanej dzięki brakowi moralnego kręgosłupa, stają się jeszcze bardziej karłowaci i podli. 
Fałszywi faryzeusze, to za mało, aby określić miłosierdzie i wrażliwość tych, którzy nie szanują własnych praw i zasad. 
Bez refleksji, po kryjomu i za tłumem, idą wpatrzeni we własne gardło, aby napchać się do syta i móc lekko pokazać, jak są cudowni. 
Jadowita żmija ma więcej przyzwoitości, od fałszywych i miłych uśmiechów tłumu, który depcze i rani, niszcząc na zamówienie.
Ludzkość - tak o niej z nadzieją mówił Nazarejczyk. 
Ludzkość - tak za nią był Stwórca. 
Ludzkość - tak wielbił ją Beliar.

A co ich spotkało?

Jezusa ukrzyżowano i złamano jego zasady, promując niewolnictwo. 
Stwórcę złamano, pozbawiając tytułu "Ojciec", który nadano papieżowi i w jego imię mordowano miliony. 
Beliara nazwano szatanem i strącono w siarczystą ruinę ziemskiego padołu.

Czy warto być za ludzkością?

Nie, po drugiej stronie zapewne nikt już nie ma, co do tego wątpliwości, że największym błędem było powołanie człowieka.

I wielcy myśliciele religii na końcu powiedzą: to zła interpretacja, bowiem Pan tak chciał. I wytłumaczą wszystko, karmiąc umysł bzdetami. 

Popularne posty z tego bloga

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

O aniołach i stosunkach seksualnych

Joshue ben Qorcha trapiło jedno, zasadnicze pytanie: „Czy to możliwe, żeby aniołowie, którzy są płonącym ogniem, mogli odbywać stosunki seksualne tak, by nie poparzyć swoich narzeczonych od wewnątrz? Po wielu rozmyślaniach zdecydował, że kiedy aniołowie ci spadli z nieba, ich siła i postura zostały zredukowane do siły i postawy śmiertelników, a ich ogień zamienił się w ciało.  Jako autor Pierwszej wojny w niebie: Dziedzictwo i Księgi Aniołów, jestem zobowiązany o tym temacie wspominać, tłumacząc zawiłą historię relacji ludzi i aniołów. Fakty ze „świętych” zapisów 
Pismo mówi: „uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam” /Rdz 1,26/. Zastosowana została liczba mnoga. Wynikałoby z tego, że człowiek tworzony był w formie czegoś zorganizowanego, nie pojedynczego, sprawczego działania.  W dalszej części Księgi Rodzaju możemy wyczytać, że „wtedy to Pan ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego człowiek stał się istotą żywą”. /Rdz 2,07/.   A teraz c…

Prawdziwa twarz satanizmu

Od ponad dziesięciu lat zajmuję się zjawiskiem satanizmu, obserwując to, co dotyczy tego zagadnienia. Na tej podstawie postanowiłem wyjaśnić po krótce, kim według mnie są współcześni sataniści i jakie zjawisko reprezentują.
Trudna klasyfikacja satanizmu
Satanizm nie jest sektą, a dla wielu też nie jest religią. Prof. Jerzy Bralczyk (Uniwersytet Warszawski), tak oto wyjaśnił to pojęcie:
Formalnie mógłby być uznany za odrębną religię, ale... niechętnie użyłbym tu określenia religia, bo to deprecjonowałoby pojęcie religii. Myślę o satanizmie jako o kulcie szatana, nie przypisując mu statusu ani religii, ani sekty.
Pozbawieni statusu sekty i religii, sataniści uchodzą za osoby zajmujące się kultem szatana. Z tym, dla wielu kojarzy się satanizm jako ruch, którego nie można uznać za religię, gdyż to obrażałoby tradycyjne podejście do religii. Na taki schemat, dziesiątki lat pracowała obiegowa opinia o złu, którą zasłaniano niecne czyny człowieka. Musiano jakoś usprawiedliwić to, że człowiek jes…