Przejdź do głównej zawartości

Wkrótce premiera satyry „Kaczkoduk przejmuje ster!”

Kaczkoduk przejmuje ster! to satyra, z rodzaju dzieł o zabarwieniu politycznym, obyczajowym, społecznym, no i przede wszystkim lekko erotycznym. Nie zbraknie w niej zwrotów używanych w życiu codziennym – gdyż nie mówimy ładnie i zgrabnie, ale często gdybyśmy się posłuchali, okazuje się, że niejeden cham z nas wychodzi (zionie od nas dwulicowością). Treść zawiera również odniesienia do systemu, co stanowi o uniwersalizmie pozycji, która nie zamyka się na konkretne zjawisko, ale w czasach „cywilizacyjnego i globalnego przyśpieszenia” opowiada o zaobserwowanych zjawiskach, przedstawiając je ogólnie w świecie.
W książce użyto 130 303 wyrazów, zapisanych za pomocą 808 640 znaków. Czytelnik zmierzy się z 4765 akapitami, tworzących łącznie 16 941 wierszy. W celu wyjaśnienia trudnych wyrazów i zwrotów użytych w tekście wykonano 485 przypisów.
Wewnątrz znalazły się również ilustracje, nawiązujące do treści książki. Nie jest ich dużo, ale uatrakcyjniają odbiór.
Oznacza to, że nie jest to książka na jeden wieczór, ale na kilka dobry posiedzeń. Mierzymy się z ilością 438 stron. Niby nie dużo, ale i nie mało; w sam raz na pokochanie zróżnicowanego świata i jego bohaterów. 


Dane techniczne:
Zadruk środka: czerń-biel
Okładka: miękka
Sposób oprawy: klejona
Okładka: karton 300 g, powlekany folią błyszczącą, zadruk kolorowy
Papier: Stella press 65 g
Liczba stron: 438
Cena 19,90 zł

Książka do sprzedaży trafi w lipcu 2017 roku. Książkę będzie można kupić w wersji drukowanej poprzez serwis allegro.pl.
Książka nie będzie dostępna w księgarniach ani innych punktach sprzedaży. Wyłączną dystrybucją książki zajmuje się Stowarzyszenie SEEiK, właściciel Wydawnictwa UPaP oraz wydawca.
Dokonaliśmy wszelkich starań, aby tekst był czytelny, śmieszył oraz bawił. Jeśli gdzieś znajdzie się błąd, to z góry przepraszamy. Aczkolwiek wiele wyrazów zostało stworzonych, a niektóre używane celowo, mogą komuś przypominać o regułach języka polskiego. Staraliśmy się to wyjaśniać w przypisach oraz stosować cudzysłów. Niemniej przestrzegamy o tym, a na potrzeby sztuki, takie działanie jest wręcz wskazane. Dialogi nawiązują do mowy potocznej, a w niej – każdy z nas wie, że różnie mówimy, co jest zależne od poziomu wykształcenia, miejsca naszego przebywania oraz wrodzonej wyobraźni. Jeśli komuś „gongała” skojarzy się z gongiem, to my mamy na myśli „mówienie przez nos”.
W książce znajdują się również krzykliwe piosenki:


Marsz, marsz za Odrę,
na Wielki Akwizgran.
Tu zasiądziesz na urzędzie,
dobrze tobie będzie.
A jak przyjdzie do rozliczeń,
to spieprzysz do Stanów.
I jak słowo tobie daję:
w dupie miej baranów!

Uatrakcyjniają treść, podkreślają pewne aspekty, stanowiąc podsumowanie. Nam wydają się atrakcyjnym kąskiem. Nie są może iście poetycko doskonałe, ale sztuka wyrazu nie ma być złocona, a dany kanon zależy od trendów oraz od człowieka. I oto kolejny przykład dla zrozumienia naszej tezy:


Maryśka, ach maryśka –
Psikus znów sprawiłaś mi.
Gdy cię chciałem brać tej nocy,
ty zgubiłaś mnie we mgle.
Moja ukochana koka,
mam ekstazy paczki dwie.
Zaraz whisky wleję w szklankę,
przepłukując gardło swe.
Amfa mnie spotyka rankiem,
hasz pobudza w żywot nowy.
Jestem nałogowym fanem,
tych towarów wyskokowych.


Pojęcie „gorszego sortu”, zresztą historyczne i stare jak mowa polska, stało się przedmiotem kilku stron, tłumacząc pochodzenie tej pięknej formy fleksyjnej (odmienianej przepięknie przez przypadki). I do tego też ułożyliśmy piosenkę:


Ki tu diabeł! Ki tu czort!
Precz od drzwi! Tu gorszy sort!
Nie ma mowy o dialogu,
nie nawiąże dyplomacji.
Zero jest tu tolerancji,
dla tej gorszej demokracji.


Brakuje na rynku pozycji, które mogą zaskoczyć. Nie jest doskonała, ale nam wydaje się ujmująca i dobra, gdy w stercie różnych treści, znajdujemy mądre przesłania i sprawy, widziane z ogólniejszej perspektywy, które dotyczą naszego życia na padole. Oczywiście wielu oburzy się, gdyż wierzą że człowiek wyjątkowy rządzi Ziemią, a Bóg zsyła mu pełnię radości. Tak może i jest, ale nie u nas. W tej książce pokazaliśmy świat, w którym masoni uznali Boga za relikt, a kapłani, jak ojciec Tadziu Rydz, za sposób na skrojenie pokaźnej gotówki.  
Pozycja wydawnicza spełnia – w naszej ocenie ten warunek. Oczywiście nie jesteśmy obiektywni mówiąc o sobie, zatem zostanie to wkrótce zweryfikowane przez Czytelnika, który za pomocą wyrażonych opinii odniesie się do tego stwierdzenia.


Wkrótce premiera satyry „Kaczkoduk przejmuje ster!”
Okładka książki: "Kaczkoduk przejmuje ster!"


Trochę historii Kaczkoduka


Książka wyszła po raz pierwszy w 2016 roku w niewielkim nakładzie, wydrukowana przez Wydawnictwo PROFiT. Zebraliśmy opinie dotyczące tego wydania oraz udoskonalając naszą technikę, doprowadziliśmy do kompleksowej przebudowy dzieła. Zmniejszono czcionkę o jeden punkt i dodano ponad 200 stron tekstu, łagodząc wcześniejsze sceny erotyczne – co nie oznacza, że obecnie książka jest ich pozbawiona (wówczas były one mega pornograficzne). Nie uciekliśmy jednak od opisów różnych praktyk seksualnych czy miłości trójki gejów. To pozostało. Dlatego jest to pozycja dla osób pełnoletnich i takich, które nie brzydzą się seksu. Występują w niej opisy scen łóżkowych oraz rozliczne przekleństwa.
Może ktoś pokusić się i zapytać: czemu służą takie sceny?
Odpowiadając: życie nie jest pozbawione dwulicowości wielu osób. Przyglądamy się jak znane autorytety opowiadają publicznie i „świętoszkowato”, a później poznajemy te same osoby, po tym jak na światło dzienne wychodzą „taśmy prawdy”. Dziwimy się i oburzamy, że panuje powszechnie „chuj, dupa i kamieni kupa”. My pokazujemy, jak jest, bez kotary i zbędnego słodzenia.
W kwestii seksu, wiele kobiet sprzedaje własne usługi cielesne i to dzieje się naprawdę, bez złocenia i urywania: tak jest! Nie stanowi to kontekstu oderwanego od codzienności, ale wypełnia ją i zdarza się na co dzień. Więc nie możemy brzydzić się tego, co zdarza się wokół, jeżeli pragniemy poznawać świat i człowieka. Całość przykrywa system, który ukazuje ludziom normy, zasady i wzorce. Stąd oburzamy się na wiele spraw. Jednak życie nie ma nieść ze sobą ograniczeń, ale dostarczać odpowiedzi. Ukryte prawdy i motywy, czasem wzbierają do pewnego poziomu, aż muszą wydobyć się na zewnątrz. Ujście potrzebne jest w każdej sytuacji.  
Książka to fikcja literacka. Z taką tezą należy szczególnie oswoić się, gdyż wszelkie porównania do osób żyjących są i będą nieuprawnione oraz nigdy nie stanowiły celu Wydawnictwa oraz Autora, aby kogokolwiek i jakkolwiek pomówić. Wręcz przeciwnie, chcielibyśmy wychwalać.

Wkrótce premiera satyry „Kaczkoduk przejmuje ster!”
Kot Ali Baba.


Kilka słów o książce


Dziełko jest ciekawe. Poznajemy masonów, globalnych biznesmenów, arabskich terrorystów, polityków, przywódców religijnych. Znajdujemy się w Brukseli, pałacu prezydenckim, gabinetach polityków oraz premierów. Bierzemy udział w spotkaniu elit oraz uczestniczymy w odprawianym kulcie, którego celem jest wyeliminowanie groźnego wroga politycznego, któremu złe moce usiłują zabić kota. Niestety nie jest to zwykły kot, ale Ali Baba, zwany przez swego pana Alibem.
Służby specjalne działają w terenie i na lotniskach, wbijają do mieszkań i rezydencji. Poznajemy sekretne życie od kuchni i salonowych uciech, przekonując się jak niewiele dzieli politykę od seksu i perwersji. Może to zacni politycy, sługusi korporacji i przeróżnych organizacji, służą interesom sakiewki, pośrednicząc w demoralizacji ludu? Tego nie wiemy. Jednak pewne jest to, że każdy dba o własny interesik.

 
Wkrótce premiera satyry „Kaczkoduk przejmuje ster!”
Autor książki Marcin Łupkowski.Tło powieści satyrycznej


            Z kraju wyjeżdża na wysoki, zagraniczny urząd Donatan Tursek, rudawy polityk, zajmujący wysoką pozycję w rządzie. Wraz z nim do Brukseli udaje się Pułkownik Wincenty Maria Dubieniecki, szara eminencja władzy, która czuwa nad interesami kilku wpływowych osób, a do tego wykorzystuje cały aparat państwowy współczesnych krajów.
Po przegranych wyborach prezydenckich, agenci informują Dubienieckiego o porażce Bronka Komóra, co kończy się powrotem do kraju i próbą ratowania sytuacji, wobec nadciągających wyborów parlamentarnych i parcia do władzy partii Jarosława Kaczkoduka.
Dubieniecki mobilizuje wszystkie siły, które spotkały się u Magdalenki i podejmuje ponowną walkę o koryto. Instruuje Ewkę Koparę, przyprowadzając ją do porządku, gdy chciała wybić się na niepodległość, pod jego nieobecność. Wredna spiskowała z biskupami, ale okazało się że nie spełnia ich norm, stąd wybrali inną opcję. W powieści poznajemy, że Ewka zabawia się lubieżnie ze swoją sekretarką, co niepokoi Ryszarda, mistrza nowoczesności w państwie…
Pułkownik jest tak zdesperowany, że przywołuje piekielne moce, aby za pośrednictwem kota doprowadziły do zniszczenia Jarosława Kaczkoduka. No i…
Przedstawiliśmy dość szeroki przekrój, bo wokół tego dzieje się masa akcji i tyle wydarza się, że nie sposób to opisać. Musielibyśmy po prostu udostępnić książkę, publikując strona po stronie.
Całość przepełnia ogrom śmiesznych sytuacji.
Czy to jest dobre? Nam się podobało, dlatego pracowaliśmy nad tym, widząc w uśmiechu powód do radości oraz przyczynek do tłumaczenia rzeczywistości.

 
Wkrótce premiera satyry „Kaczkoduk przejmuje ster!”
Szyszka, znana z książki.


Konkluzja wydawnicza


W zakłamanym i pełnym obłudy świecie, warto poznać mechanizmy związane z genetyką, zakazami handlu ziołem czy tworzeniem mas prostytutek na potrzeby odbiorcy. Czy to jest prawdziwe? Możliwe, że działanie systemu tak, ale do jego przedstawienia potrzebowaliśmy tła, które stanowi już fikcję.
Niestety, ktoś taki jak Jarosław Kaczkoduk, nie istnieje i nie ma żadnego Pułkownika Dubienieckiego, nie działają żadne światowe loże, które prowadzą szeroko zakrojone akcje, związane z rozwojem nauki na potrzeby rozwoju biznesu, którego powszechnie zakazują ludziom. Nikt nie otumania społeczeństw i nie steruje za pośrednictwem portali społecznościowych. To jest niemożliwe, gdyż jesteśmy świadomym społeczeństwem, żyjącym w pełnej świadomości, które nie dałoby siebie zmanipulować.
Życzymy miłej lektury i oczywiście liczymy na zainteresowanie oraz komentarze. Na pewno jest to coś innego, o wiele lepsze od tego, co udało stworzyć się Wydawnictwu PROFiT w roku 2016.
Nad książką pracowaliśmy całe 8 miesięcy i naszym zdaniem warto było. Śmiech to zdrowie, a czytając mieliśmy czasem masę radości. I co najważniejsze, nie nudziło się nam za n-tym razem.Wkrótce premiera satyry „Kaczkoduk przejmuje ster!”
Miejsca w sieci, w których jesteśmy obecni. 


Fragmenty


„Anatomia ludzka stwarza szerokie pole do manewru w rozko­szy. Nie pozostawia jednak złudzeń. Wprawnemu obserwatorowi ży­cia, łatwiej jest dostrzec podobieństwa, niż heblować w sobie jakieś po­czucie niewinności i krzywdy, zmierzające do zachowania wyłączno­ści na posiadanie cipki. Nie tak o cnotę kobiecą chodzi, co o bezpie­czeństwo i czystość potomstwa. Nikt (nawet uczestnicząc w tym „wy­ścigu szczurów” i cierpiąc na notoryczny brak czasu), nie chciałby cho­wać nieswojego potomstwa (bękarta). Dziecko, nawet pieczołowicie wychowane, zawsze (pełna świadomość) zwróci się w kierunku plem­nika, który dał mu (jej) początek. A my? Cóż… staniemy się głupim „ro­gasiem”, który na ten cel wyłożył kasę”.

Kaczkoduk przejmuje ster!


„– Zorganizujesz zjazd – oznajmiła Kopara. – Pamiętasz spotkanie u Mag­dalenki? – zapytała. – Podobne, może w znaczniejszej oprawie, przy­go­tujesz w Kurtowie.  
– Ale... – jąkał się z odpowiedzią.
– Żadne „ale”, pierdoło! – huknęła Ewka.
– Weź mnie nie tykaj, prukwo! – zagrzmiał.
Śledź wstał i sięgnął po broń.   
– Siadaj – poprosiła grzecznie Kopara. – Lepiej posłuchaj rady.
Zlekceważyła glocka Śledzia, zdradzając szyderczym uśmie­chem porażkę, poniesioną przez namiestnika służb. Nerwy nie wytrzy­mywały, ledwo się broniła przed wybuchem złości.
– Ja mam dwururkę, od amerykańskich Murzynów[1] z Brooklynu – pochwaliła się. Wyciągnęła broń, przeładowując. – Dostałam w trakcie za­gra­nicznej wizytacji – objaśniła w trakcie.
– Kurwa! – wykrzyknął Śledź. – Ty masz guna! Raptem nie wiedział, gdzie podziać się w sytuacji.
– Nie martw się – skomentowała. – Byłam w Ameryce. – A jeśli chcesz wiedzieć, czy ocliłam w drodze powrotnej, to mnie chuj! – krzyk­nęła. – Ważne, że mogę z tego puknąć i to porządnie – dodała”.
Kaczkoduk przejmuje ster!

[1] Murzyn – człowiek rasy czarnej. Nazwa pochodzi od łac. Mauri (Maurowie). 

Popularne posty z tego bloga

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Niewolnicy z Ziemi

Każdy człowiek, a może prawie każdy słyszał kiedyś o aniołach. Każde zwierzę słyszało pewnie o człowieku lub jeśli usłyszało, to mogło się zawieść. Niekiedy spotkania z człowiekiem bywają ostatnimi. Nie chcę przez to powiedzieć, że człowiek to szkodnik, ale jakoś tak samo wychodzi. W prosty sposób może zrozumiemy, dlaczego zamknięto Eden. Zwierzęta też nawołują, ale ich głos zbierają ziemskie duchy. Aniołowie nie przeżyliby głosu, który nagromadził się w pokładach ziemi. Ból i cierpienie, wypaczają a przywołane pragnienie spowalnia. Ziemia ocieka krwią. Wiadomo, że anioł przybędzie. Pewnego dnia powróci i wspomoże życie. Pan Eremu przywoła zwątpiałych i przywróci zaburzony ład. 
Jedzący i niszczący wszystko wokół człowiek jest prawdziwym drapieżcą. Można powiedzieć to z dumą, akcentując fakt tego, że gatunek ludzki radzi sobie na Ziemi, dominując nad przyrodą ożywioną, ale nie sposób dostrzec dramatów związanych z działalnością ludzi. Wykańczają sami siebie, stali się sobie „sterowalni…

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Doceniam ludzi, których pasją jest pokonywanie samych siebie

Z dużej perspektywy, moje miasto Mrągowo, wygląda ładnie. Cieszę się, gdy mogę aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu wszystkich tych miejsc, do których udawanie się stanowi swoistą podróż sentymentalną, a także jest pewnego rodzaju ucieczką od codzienności.  Wówczas rozmyślam nad własnymi działaniami oraz tym, co robią też inni, którzy znajdują się w jakiś sposób wokół mnie. Najbliższe otoczenie człowieka, poprzez rozwój informatyzacji, zaczyna zmieniać swoje pojęcie. 
Mieszkamy w pięknych miejscach, nie doceniając krajobrazu kulturowego, który roztacza się wokół nas (krajobraz kulturowy to krajobraz naturalny poddany działaniu człowieka, w ten sposób przekształcony i zaadoptowany). Dzielimy się tymi miejscami z ludźmi, promując własne miejscowości. Wystarczy odrobina chęci, aby nie ślęczeć w domu i mówić "już mi nic nie wyjdzie", tylko ruszyć. Jesteśmy tymi małymi cząstkami, wpływającymi coraz realniej na nasze otoczenie.  Moja znajoma Anna powiedziała mi, że jej się nic nie chce…

Śmierć to śmierć

Na Ziemi ludzie owładnięci pychą, sprawiają sobie trudność. I kroczą w kłamstwie, idąc za włóczęgami, nawet niezdolnymi do życia wśród piasku. Mistycyzm człowieczej religii jest oszukanym faktem uśpionej, zbiorowej amnezji, która samoaktualizuje się, co jakiś czas postępując w rozwoju. Prawda jest pokryta fanta¬styczną osnową, a za nią pozostaje wyłącznie wiedza. Dramat na tym świecie trwa chwilę, zanim umrzesz . Nie odnoszę tego do człowieka, ale do żywych stworzeń, którym dane zostało prawo życia . Śmierć to śmierć, nie istnieją przyzwoite rozwiązania. Humanizm, to polityka śmierci, usprawiedliwiana przez ludzi, głoszących możliwość odbierania życia, wszystkiemu, co nie jest ludzkie, uznając to za przejaw ogólnego dobra i prawa do rozwoju. Pogląd ten każe karać za zabicie człowieka, uznając jego życie za wartość. Czynią tak w imię Stwórcy i Prawa, które ponoć pochodzi z Eremu. Szacunek do życia, to podstawowe z praw. Nigdy człowiek nie zasłuży na wieczność, jeśli nie zastosuje się d…

Istota nakazu dnia szóstego

Beliar zachowania ludzi nie zrozumiał. Miał przed oczyma wizję wojny, która wydarzyła się w jego świecie. Nadal nie wiedział, o co chodziło w tym krwawym sporze. Ludzie chcieli wyeliminować kel el; tak zaczęła się pierwsza wojna w niebie, która toczyła się z człowiekiem, odnosząc różny skutek. Naówczas byli silniejsi, bliżsi nam. Po przegranej, ludzie zostali wygnani z Ogrodów Ojca, tworząc pierwszą cywilizację Szeolu.
Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo

Rdz 1,26 mówi: „A wreszcie rzekł Pan: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi”.  W czasach biblijnych, panowanie nad światem wyobrażano sobie jako władzę, którą mógł sprawować król, w stosunku do danego obszaru oraz mieszkańców. Jego panowanie wiązało się z wprowadzaniem wspólnych norm. Zrozumienie tej części oraz kontekstu fragmentu książki, wymaga przywołania pojęcia „panowania”. Tłumaczenie słownik…

Dzieło praktycznie ukończone

Po przeszło dwóch latach pracy edytorskiej i korektach, udało nam się ukończyć Pierwszą wojnę w niebie: Dziedzictwo, książkę trudną, a jednocześnie zawierającą wiedzę dotyczącą tego, czego nigdy ludzkości nie przekazano w żadnej formie literackiej. Takie jest moje zdanie, jako jej twórcy. Czytelnik może mieć odrębne spojrzenie. Nie jest to książka prosta, nieco kontrowersyjna i na pewno nie powstały nigdy podobne treści – co wpływa na jej oryginalność oraz wyjątkowość. Miejmy nadzieję, że znajdzie się w niej kilka słów, które pozwolą komuś zrozumieć. 


Kilka słów o treści Książka to opowieść o ludzkości i stworzeniu, przedstawiona z perspektywy aniołów, zamieszkujących Erem.  Dzieje rozpoczynają się od momentu zgromadzenia na Wielkim Syjonie. Ludzkość, drugiej Ziemi zawiodła i zwołano obrady, mające przeprowadzić sąd nad ludzkością. Na Ziemię przybywają wodzowie, z odległych krain, aby sądzić człowieka. Rozpoczyna się rzeź, ogarniająca całą planetę. Dochodzi do ponownego aktu stworzenia, …

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne posty z tego bloga

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Energetyczne wampiry – rozpoznawanie, obcowanie, uwolnienie

Energetyczne wampiry, wysysające naszą energię, w rzeczywistości istnieją, są wokół nas i mają się dobrze. Planują godzinami to, co z nami zrobią, a kiedy usiłujemy się „wyzwolić” i wydostać spod ich jarzma, to zaczynają swój okrutny atak, wymierzony w nas. 
Zaczynają „zemstę”, uprzedzając nas wcześniej o tym, a kiedy zbyt gwałtownie im odmówimy, przystępują do ciosu. Porzucają wszystkie swoje sprawy, których nie mają zbyt wiele, na rzecz tego, by dać nam nauczkę. W ich ocenie nie mamy prawa do „porzucenia” ich. Jesteśmy w ich mniemaniu im wiele dłużni. Uważają, że „prawo do zemsty” im się należy. Oddali nam w końcu przysługi, przynieśli drobne prezenty materialne, wyciągnęli rękę w chwili naszej słabości. 


Czatują na stosowny moment, obserwując ludzi, a kiedy się nadarzy okazja, przystępują do natarcia. Ich pomoc jest pozorna i prowadzi do uzależnienia. Więcej wezmą niż dali, ale to zauważymy, orientując się dopiero po pewnym czasie. 
Nie mogąc się pogodzić z „odrzuceniem” dojdą do wnio…

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Jarosław Dumanowski, Hrabiowie na Lubrańcu. Dzieje fortuny magnackiej

Praca Dumanowskiego przedstawia dzieje rodu Dąmbskich, tytułowych hrabiów na Lubrańcu - jak określali siebie poszczególni członkowie rodziny aspirujący do najwyższych zaszczytów, biorący udział w schedzie po przodkach. Relacja, którą opisał Autor stanowi okazję i pretekst do przedstawienia mechanizmów awansu majątkowego i społecznego w cza­sach nowożytnych wśród całej szlachty polskiej. Już tytuł w wnioskowaniu metodologicznym sygnalizuje czytelnikowi zastosowanie metody komparatywnej w analizie historycznej i zwraca uwagę ingardnerowska dwupłaszczyznowość w jej kompozycji czy też swoisty dychtomizm w ujęciu Ericha Fromma, której temat kryje podwójne znaczenie. Pierwsze skupia uwagę na Lubrańcu, drugie na całej szlachcie polskiej. Środkiem do tego jest monogra­ficzny charakter powieści - tak Autor określił własną pracę, który służy dużej syntezie i rozważaniu nad całością procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących wśród warstwy „narodu szlacheckiego". Skonstruowana w ten sposób…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Miłość w trudnych czasach socjalizmu

Nieważne, gdzie się znajdziemy. I nieważne, jak mocno życie nas doświadczy. Liczy się to, czy w danym momencie umiemy się na tyle zachować, aby nie trwać samemu. Rodzina stanowi najwyższe dobro i posłannictwo każdego człowieka.


Oceniać pozornie można zawsze, ludzkie czyny, wybory i dokonania. Człowiek jest nauczony czekania na właściwy moment. Wierzymy, uparci i niezłomni, że nasze światełko się zapali. Wtedy ma być tylko lepiej, dla nas, najbliższych oraz wszystkiego, co kochamy. Łatwo jesteśmy w stanie ocenić za i przeciw oraz zrozumieć swoje posłannictwo. To, że czasem odstępujemy od tego, co jest dobre, nie oznacza wcale, że tak akurat chcemy. Po prostu czasem najwyższym dobrem jest rodzina i jej przyszły los.

Po wojnie

Osłabienie przyszło zaraz po wojnie. Wiele osób dostało się już w jej trakcie do niewoli i potraciło swe dobra, a nawet bezcenne życie. Po Teheranie, Jałcie i Poczdamie, przyszedł czas na realizacje Polski w realiach, które znamy po 1945 roku; Polski Ludowej, która mu…