Przejdź do głównej zawartości

Wyznanie mięsożercy - czyli o trudnej drodze do zaprzestania spożycia pierwiastka życia

Wiele osób ma dylematy moralne, związane z jedzeniem mięsa. Ja ich nie posiadam. Przyznam się, że jadłem mięso przez większość mojego życia. Żałuję tego i nie żałuję - targa się to we mnie, gdyż mięso jest smaczne, kusi zapachem i daje zaspokojenie pewnych żądz, które drzemią głęboko w człowieku. Jesteśmy krwiożercami. Taka niestety jest smutna prawda o nas, ludziach i każdy przeciwnik niejedzenia mięsa zarzuci nam ten argument i będzie miał racje. Jesteśmy żądni krwi, a zastępujemy ją mięsem - to ciekawa teza i niebezpieczna. Jednak jak określić inaczej krwiożerczość człowieka?

Wyznanie mięsożercy - czyli o trudnej drodze do zaprzestania spożycia pierwiastka życia
Marcin Łupkowski, autor. W okresie niejedzenia mięsa znacznie się poprawiłem, odzyskałem wiele ze świata. Pracy przede mną masa. Bo mam nałogi: palę, sięgam czasem po chipsy... Jednak pracuję nad tym i nie udaję "świętego".

Stąd postaram się wyjawić moje własne stanowisko w sprawie, która na całym świecie wywołuje burzliwe dyskusje. Liczę na to, że ktoś z Państwa przychyli się do mojej argumentacji i będzie chciał zrozumieć powody, dla których warto jest zmienić własne przyzwyczajenia i zacząć od początku drogę, która prowadzi nas bliżej poznania i zrozumienia. Brak mięsa nie stanowi przeszkody w naszym życiu, jest pomocny. Musimy poszukać jako społeczeństwo odpowiedniej alternatywy i skończyć z tym zakłamaniem, że nic się nie dzieje. Ziemia spływa krwią pomordowanych, każdego dnia. 


Wyznanie mięsożercy - czyli o trudnej drodze do zaprzestania spożycia pierwiastka życia
Pająk krzyżak, zjada mięso. To urodzony myślimy, regulujący stan wielu organizmów. Stanowi również pokarm dla innych zwierząt. Świat jest tak urządzony, że spożywa się w nim mięso.


Wyjaśnienie powinienem rozpocząć od mojej motywacji. 💀
Miałem w życiu okres, w którym już nie jadłem mięsa. Było to jakieś półtora roku, z różnym skutkiem, udało mi się wówczas przywrócić normalną wagę i oczyścić mój organizm. Jednak później zarzuciłem to i zacząłem spożywać mięso, nie patrząc na ból i cierpienie zwierząt - miałem to gdzieś! Ecce homo! (Oto człowiek!)
Nie docierały do mnie żadne argumenty i uważałem, że ten świat ma inne problemy, nad te, czy jem czy nie jem mięsa. Krew i tak się tłoczy, a moje pragnienia powinny zostać zaspokojone, bo jestem na tym świecie, aby sobie dobrze pojeść. Więc jadłem: wieprzowinę, baraninę, koninę, wołowinę, drób, króliki, ryby, zwierzęta pełzające i latające, cokolwiek się nadawało. 
Brzmi to okrutnie, ale człowiek nie zastanawia się, tylko zaspokaja. Tak jest, gdy walczymy w pracy o pieniądze i awans, stajemy do sklepowej kolejki i walczymy o lepszy towar dla siebie. Tacy jesteśmy, gdy chcemy zdobyć najpiękniejszą pannę - nie kierujemy się uczuciem, ale działamy bezwzględnie, aby osiągnąć cel. Emocje i zasady nie mają tu nic do rzeczy. Nauczono nas osiągać sukces. Działamy jak stado, zagłuszamy się wzajemnie i dążymy do spełnienia celu: PRZETRWANIA.

Czy stałem się potworem? 🙇
Na pewno nie, ja tym potworem się urodziłem. Zapomniałem o głosie zwierząt, nie docierał do mnie ich krzyk i nawoływanie. Stałem się uzależniony od rozkoszy jedzenia zabijanych ciał. Zabijał ktoś za mnie, lecz gdybym musiał zdobywać mięso sam, zapewne zacząłbym polować i zabijać. Nie ma takiej sytuacji, do której człowiek nie przywyknie. Taka jest prawda. Zabijamy, gdy musimy. Nie liczymy się z niczym, gdy w grę wchodzi przetrwanie. 
Krwiożercze zapędy, przytłumione skrawkami mięsa, zaspokajały, z dnia na dzień, niszcząc mój wewnętrzny głos. Stałem się ślepy i głuchy, a nawoływania nie przyjmowałem. Z czasem zamilkły, a ja przeszedłem do porządku dnia. Rozpędziłem się, nie mogłem powstrzymać, nadal udając, że mnie to nie dotyczy. Zrównałem się z tymi, którzy łamali prawa.


Prawo 👎
Moją motywacją jest uznanie praw zwierząt, mających pierwiastek ożywczy, do życia i istnienia. Wyłączone są z tego istoty pływające i pełzające, lecz ssaki, ptaki, gady podlegają temu Prawu. Roślina i ziarno - mówi Stwórca w Biblii. Jego zakaz jest stanowczy. 

Zainteresowanym kwestią ujęcia biblijnego, polecam następujący link do mojej strony TUTAJ >>>

Prawo mówi, nie będziesz zabijał człowieka. Nie będziesz żywił się zwierzętami - tak rzecze ludziom.
Prawo mówi, nie zabijesz człowieka, pożywiwszy się nim. Wybranych nie tkniesz - tak rzecze aniołom.

Oczywiście to tylko uproszczenia. Jestem autorem książek, piszę o aniołach. Moje interpretacje są inne i nietypowe. Podejmuje się tej odpowiedzialności za słowa, wiem że jestem w tym niepopularny, ale Prawo to Prawo.

Zmiana 👽
Pewnego dnia, poczułem ból. Gdy dosięgałem wspomnieniami mego Stwórcy, słuchałem Praw, pisząc książkę... Zapłakałem nad sobą, kiedy łzy same pociekły. Pożaliłem się nad własnym losem. Dotarło do mnie, jak wielce zbłądziłem. Od półtora roku nie tykam mięsa. Jadam ryby, używam jaj - tu określa się to wegetarianizmem. Moglibyśmy wykorzystywać produkty zwierząt, zachowując ich prawo do życia oraz trzymając je w naturalnych warunkach. Więź jest możliwa. Odtruwanie trwa. Przyjdzie mi porzucić jaja i zostawić ryby. Owoc i ziarno. Prawo musi zostać wypełnione. 
We mnie skruszył się Eden, który był wzorem tego wszystkiego, co wokół. Zawiodłem mego Stwórcę, równając się z ogółem. Stałem się upadły, krocząc w upadku, znaczyłem mój kres. Upadek wyznaczył mnie. 

Istnieję dla Stwórcy, świata i siebie 💂
Pisząc o aniołach i ich świecie, zrozumiałem że nie można łamać zasad, które pod nieobecność Stwórcy mogą stać się pokusą, aby zostały przekroczone.
Żyjemy krótko, cieszymy się i radujemy z życia oraz człowieka. Cennym jest to, gdy możemy wznieść się ponad przeciętność. Cenniejsze jest to, gdy możemy być normalni i zostać dobrymi względem siebie, najbliższych których kochamy oraz świata, dzięki któremu mamy piękne życie. Cieszmy się.
Ludzie osiągnęli bardzo dużo. Powinna nastąpić zmiana, bo pod codziennym "pięknem", skrywa się zgnilizna, polityczny i religijny fałsz, krzywda i ból. Dla osiągania zysków zabijamy i mordujemy.
Ja już nie przyczyniam się do mordów i codziennej gehenny zwierząt, ale muszę o tym mówić i działać wszelkimi sposobami, ponieważ Pan chciałby, aby Jego dzieło i idea stały się żywe. A ten, który godzi się na zadawanie bólu i cierpień, mówiąc iż taki jest świat, nie będzie godnym do osiągnięcia zmiany oraz poznania.

Wyznanie mięsożercy - czyli o trudnej drodze do zaprzestania spożycia pierwiastka życia
Zawsze istnieje nadzieja. Nigdy nie zeszliśmy z raz wyznaczonej drogi. Zapomnieliśmy, ale przebudzamy się, powoli stąpając właściwie. 


Religie kłamią
Religie mówią, że jedzenie mięsa zostanie zaprzestane w Raju lub wmawiają że w Edenie nie było mięsożerców, tylko grzech to spowodował. BZDURY. Żydzi wierzą, że w czasach ostatecznych będą spożywali ucztę z mięsa Behemota. Pęd do mięsa wydaje się niepowstrzymany. 
Grzech to nakaz, dawany ludziom od religii, który należy tłumaczyć następująco: SŁUŻCIE NAM, A ZYSKACIE. Staliśmy się niewolnikami nakazów i zakazów, błądzącymi w ciemnej strefie życia. Należy to porzucić i sięgnąć po prawdziwe wartości. Musimy tu, na Ziemi zmienić nasze oblicze: dla siebie, otaczającego świata, bo co gdy INNY świat, ten lepszy z Apokalipsy Jana, nie nadejdzie?
Dziś winna być zaprzestana produkcja mięsa, ograniczenie do spożycia ryb, jaj i mleka, bez zabijania cielaków i krów. Zwiększona produkcja roślin, świadoma i zbilansowana dieta, angażowanie całej populacji do pracy, rozwoju i zwiększania technologii na rzecz globalnego ulepszenia ludzkiego życia, a nie tworzenia arsenału do zagłady. Dalsze istnienie kapitalizmu w tej formie nie jest możliwe i racjonalne. 
Gdy płacze człowiek, serce cierpi. Gdy płacze zwierzę, serce cierpi. Nie jesteśmy jak aligator, możemy i mamy wybór.

Popularne posty z tego bloga

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Niewolnicy z Ziemi

Każdy człowiek, a może prawie każdy słyszał kiedyś o aniołach. Każde zwierzę słyszało pewnie o człowieku lub jeśli usłyszało, to mogło się zawieść. Niekiedy spotkania z człowiekiem bywają ostatnimi. Nie chcę przez to powiedzieć, że człowiek to szkodnik, ale jakoś tak samo wychodzi. W prosty sposób może zrozumiemy, dlaczego zamknięto Eden. Zwierzęta też nawołują, ale ich głos zbierają ziemskie duchy. Aniołowie nie przeżyliby głosu, który nagromadził się w pokładach ziemi. Ból i cierpienie, wypaczają a przywołane pragnienie spowalnia. Ziemia ocieka krwią. Wiadomo, że anioł przybędzie. Pewnego dnia powróci i wspomoże życie. Pan Eremu przywoła zwątpiałych i przywróci zaburzony ład. 
Jedzący i niszczący wszystko wokół człowiek jest prawdziwym drapieżcą. Można powiedzieć to z dumą, akcentując fakt tego, że gatunek ludzki radzi sobie na Ziemi, dominując nad przyrodą ożywioną, ale nie sposób dostrzec dramatów związanych z działalnością ludzi. Wykańczają sami siebie, stali się sobie „sterowalni…

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Doceniam ludzi, których pasją jest pokonywanie samych siebie

Z dużej perspektywy, moje miasto Mrągowo, wygląda ładnie. Cieszę się, gdy mogę aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu wszystkich tych miejsc, do których udawanie się stanowi swoistą podróż sentymentalną, a także jest pewnego rodzaju ucieczką od codzienności.  Wówczas rozmyślam nad własnymi działaniami oraz tym, co robią też inni, którzy znajdują się w jakiś sposób wokół mnie. Najbliższe otoczenie człowieka, poprzez rozwój informatyzacji, zaczyna zmieniać swoje pojęcie. 
Mieszkamy w pięknych miejscach, nie doceniając krajobrazu kulturowego, który roztacza się wokół nas (krajobraz kulturowy to krajobraz naturalny poddany działaniu człowieka, w ten sposób przekształcony i zaadoptowany). Dzielimy się tymi miejscami z ludźmi, promując własne miejscowości. Wystarczy odrobina chęci, aby nie ślęczeć w domu i mówić "już mi nic nie wyjdzie", tylko ruszyć. Jesteśmy tymi małymi cząstkami, wpływającymi coraz realniej na nasze otoczenie.  Moja znajoma Anna powiedziała mi, że jej się nic nie chce…

Śmierć to śmierć

Na Ziemi ludzie owładnięci pychą, sprawiają sobie trudność. I kroczą w kłamstwie, idąc za włóczęgami, nawet niezdolnymi do życia wśród piasku. Mistycyzm człowieczej religii jest oszukanym faktem uśpionej, zbiorowej amnezji, która samoaktualizuje się, co jakiś czas postępując w rozwoju. Prawda jest pokryta fanta¬styczną osnową, a za nią pozostaje wyłącznie wiedza. Dramat na tym świecie trwa chwilę, zanim umrzesz . Nie odnoszę tego do człowieka, ale do żywych stworzeń, którym dane zostało prawo życia . Śmierć to śmierć, nie istnieją przyzwoite rozwiązania. Humanizm, to polityka śmierci, usprawiedliwiana przez ludzi, głoszących możliwość odbierania życia, wszystkiemu, co nie jest ludzkie, uznając to za przejaw ogólnego dobra i prawa do rozwoju. Pogląd ten każe karać za zabicie człowieka, uznając jego życie za wartość. Czynią tak w imię Stwórcy i Prawa, które ponoć pochodzi z Eremu. Szacunek do życia, to podstawowe z praw. Nigdy człowiek nie zasłuży na wieczność, jeśli nie zastosuje się d…

Istota nakazu dnia szóstego

Beliar zachowania ludzi nie zrozumiał. Miał przed oczyma wizję wojny, która wydarzyła się w jego świecie. Nadal nie wiedział, o co chodziło w tym krwawym sporze. Ludzie chcieli wyeliminować kel el; tak zaczęła się pierwsza wojna w niebie, która toczyła się z człowiekiem, odnosząc różny skutek. Naówczas byli silniejsi, bliżsi nam. Po przegranej, ludzie zostali wygnani z Ogrodów Ojca, tworząc pierwszą cywilizację Szeolu.
Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo

Rdz 1,26 mówi: „A wreszcie rzekł Pan: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi”.  W czasach biblijnych, panowanie nad światem wyobrażano sobie jako władzę, którą mógł sprawować król, w stosunku do danego obszaru oraz mieszkańców. Jego panowanie wiązało się z wprowadzaniem wspólnych norm. Zrozumienie tej części oraz kontekstu fragmentu książki, wymaga przywołania pojęcia „panowania”. Tłumaczenie słownik…

Dzieło praktycznie ukończone

Po przeszło dwóch latach pracy edytorskiej i korektach, udało nam się ukończyć Pierwszą wojnę w niebie: Dziedzictwo, książkę trudną, a jednocześnie zawierającą wiedzę dotyczącą tego, czego nigdy ludzkości nie przekazano w żadnej formie literackiej. Takie jest moje zdanie, jako jej twórcy. Czytelnik może mieć odrębne spojrzenie. Nie jest to książka prosta, nieco kontrowersyjna i na pewno nie powstały nigdy podobne treści – co wpływa na jej oryginalność oraz wyjątkowość. Miejmy nadzieję, że znajdzie się w niej kilka słów, które pozwolą komuś zrozumieć. 


Kilka słów o treści Książka to opowieść o ludzkości i stworzeniu, przedstawiona z perspektywy aniołów, zamieszkujących Erem.  Dzieje rozpoczynają się od momentu zgromadzenia na Wielkim Syjonie. Ludzkość, drugiej Ziemi zawiodła i zwołano obrady, mające przeprowadzić sąd nad ludzkością. Na Ziemię przybywają wodzowie, z odległych krain, aby sądzić człowieka. Rozpoczyna się rzeź, ogarniająca całą planetę. Dochodzi do ponownego aktu stworzenia, …

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne posty z tego bloga

Sztuka kochania według Owidiusza – Jak poderwać kobietę?

Rozpoczynam nieco nie z dworską może etykietą, bo "podryw", to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również "rwać".  Do kobiet się "startuje" i "uderza". "Zarywa się" dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się "konkurowało" i "zalecało". Można też "smalić cholewki" i "uderzać w konkury", ale też "uderzać w koperczaki" i "umizgiwać się".  "Umizg", niebo lepszy niż "randka w ciemno", zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. "Podryw" to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – "seks bez zobowiązań". I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – …

Energetyczne wampiry – rozpoznawanie, obcowanie, uwolnienie

Energetyczne wampiry, wysysające naszą energię, w rzeczywistości istnieją, są wokół nas i mają się dobrze. Planują godzinami to, co z nami zrobią, a kiedy usiłujemy się „wyzwolić” i wydostać spod ich jarzma, to zaczynają swój okrutny atak, wymierzony w nas. 
Zaczynają „zemstę”, uprzedzając nas wcześniej o tym, a kiedy zbyt gwałtownie im odmówimy, przystępują do ciosu. Porzucają wszystkie swoje sprawy, których nie mają zbyt wiele, na rzecz tego, by dać nam nauczkę. W ich ocenie nie mamy prawa do „porzucenia” ich. Jesteśmy w ich mniemaniu im wiele dłużni. Uważają, że „prawo do zemsty” im się należy. Oddali nam w końcu przysługi, przynieśli drobne prezenty materialne, wyciągnęli rękę w chwili naszej słabości. 


Czatują na stosowny moment, obserwując ludzi, a kiedy się nadarzy okazja, przystępują do natarcia. Ich pomoc jest pozorna i prowadzi do uzależnienia. Więcej wezmą niż dali, ale to zauważymy, orientując się dopiero po pewnym czasie. 
Nie mogąc się pogodzić z „odrzuceniem” dojdą do wnio…

Jak wyglądałeś Beliarze (szatanie)? Opowieść o obrońcy ludzkości

On skinął głową, pochylił swe skronie, zmarszczył czoło, skrawkiem brwi zwiesił. Makijaż na nim widniał siły… Widziadło farby i koloru, matowiało prawdziwe uczucie, będące ostatnią podporą. Godność zachować pragnie każdy, skrywając niewygodne odbicie. – Powaga wymaga ofiary z siebie, nieprzetrawionej do granic.              Samotny stanął, z bólem sadowiąc się wśród niemej przestrzeni. I nie kołysał nerwowo ciałem, nie dał się wzniecić na źdźbło trawy. W nim huśta i zagłusza zmorę – światło rozpromienione. Nie rzuca się, stojąc, spogląda rzucając cieniem na świat blady. I nie dochodzi głos go nadwątlony, który niknie w bezwietrznym szepcie. – Naród człowieczy miał w nim podporę sławy, żyłby wznosząc najtrwalszy budulec. Sięgnąłbym w nim ponad granicę czasu, tym wznosił najpiękniejsze słowa i tworzył, prorokując Ziemi, chowając skazę do głębi otchłani.             Włosy dłużyły mu się na ramiona, ciążąc do barków idea­łem[1]. Z czernią zlewały się w kolorze, barwiły światłem grzebiąc w…

Jarosław Dumanowski, Hrabiowie na Lubrańcu. Dzieje fortuny magnackiej

Praca Dumanowskiego przedstawia dzieje rodu Dąmbskich, tytułowych hrabiów na Lubrańcu - jak określali siebie poszczególni członkowie rodziny aspirujący do najwyższych zaszczytów, biorący udział w schedzie po przodkach. Relacja, którą opisał Autor stanowi okazję i pretekst do przedstawienia mechanizmów awansu majątkowego i społecznego w cza­sach nowożytnych wśród całej szlachty polskiej. Już tytuł w wnioskowaniu metodologicznym sygnalizuje czytelnikowi zastosowanie metody komparatywnej w analizie historycznej i zwraca uwagę ingardnerowska dwupłaszczyznowość w jej kompozycji czy też swoisty dychtomizm w ujęciu Ericha Fromma, której temat kryje podwójne znaczenie. Pierwsze skupia uwagę na Lubrańcu, drugie na całej szlachcie polskiej. Środkiem do tego jest monogra­ficzny charakter powieści - tak Autor określił własną pracę, który służy dużej syntezie i rozważaniu nad całością procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących wśród warstwy „narodu szlacheckiego". Skonstruowana w ten sposób…

Masturbacja - zło w oczach Stwórcy?

Onanizm, jak wyjaśnia Wikipedia, to inaczej masturbacja(samogwałt, ipsacja, cheiromania)– pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym uczestnictwie. Istnieje pojęciewzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera. Masturbacja stanowi normalne zachowanie w świecie zwierząt, które praktykują odruchowo ludzie, lecz w większości, z powodów oczywistych się do tego nie przyznają.


Historia Ojcem onanizmu był syn Judy i Kananejki Szua, Onan, brat Era i Szela. Er poślubił Tamar, ale że był pierworodnym Judy i nie podobał się Panu, bo był zły, Ten zesłał na niego śmierć. Juda nie miał z Tamar dzieci, więc pokolenie Judy stało się zagrożone. Wobec tego kazał on swemu synowi, Onanowi zbliżyć się do Tamar. Juda chciał, aby Onan zapłodnił Tamar…

Miłość w trudnych czasach socjalizmu

Nieważne, gdzie się znajdziemy. I nieważne, jak mocno życie nas doświadczy. Liczy się to, czy w danym momencie umiemy się na tyle zachować, aby nie trwać samemu. Rodzina stanowi najwyższe dobro i posłannictwo każdego człowieka.


Oceniać pozornie można zawsze, ludzkie czyny, wybory i dokonania. Człowiek jest nauczony czekania na właściwy moment. Wierzymy, uparci i niezłomni, że nasze światełko się zapali. Wtedy ma być tylko lepiej, dla nas, najbliższych oraz wszystkiego, co kochamy. Łatwo jesteśmy w stanie ocenić za i przeciw oraz zrozumieć swoje posłannictwo. To, że czasem odstępujemy od tego, co jest dobre, nie oznacza wcale, że tak akurat chcemy. Po prostu czasem najwyższym dobrem jest rodzina i jej przyszły los.

Po wojnie

Osłabienie przyszło zaraz po wojnie. Wiele osób dostało się już w jej trakcie do niewoli i potraciło swe dobra, a nawet bezcenne życie. Po Teheranie, Jałcie i Poczdamie, przyszedł czas na realizacje Polski w realiach, które znamy po 1945 roku; Polski Ludowej, która mu…